UWAGA! Już otwarte, zapraszamy!

dr n. med. Karolina Donocik

Dr n. med. Karolina Donocik

Specjalista chirurgii ogólnej
Specjalista chirurgii onkologicznej
Specjalista chirurgii plastycznej

Dr n. med. Karolina Donocik

Wykształcenie i specjalizacje

Dr Karolina Donocik jest absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach na Wydziale Lekarskim, gdzie ukończyła również studia doktoranckie, uzyskując tytuł doktora nauk medycznych. W 2012 roku uzyskała tytuł specjalisty chirurgii ogólnej, a trzy lata później tytuł specjalisty chirurgii onkologicznej, a w 2022 roku chirurgii plastycznej. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej i Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Jest również członkiem fundacji OKO W OKO Z RAKIEM, co pozwala jej stale edukować pacjentów i pomagać w trudnych momentach leczenia.

Pasja i Edukacja Ciągła w Chirurgii

Nieustannie zgłębia swoją wiedzę i doświadczenie na licznych międzynarodowych i krajowych konferencjach, warsztatach i stażach. Odbyła między innymi staże zagraniczne w: The Ohio State University Hospitals w Columbus – Dr W. Scott Melvin, Helios Klinikum Bad Saarow – Dr Marek Budner, Universitӓts-Frauenklinik Greifswald – prof. Ralf Ohlinger, Sana Kliniken Dusseldorf – prof. Christopher Andree, Sloan Memorial Kettering Cancer New York – prof. Babak Mehrara, Beverly Hills Center for Plastic & Laser Surgery Los Angeles – Dr Ben Talei. Jest autorem i współautorem polskich i zagranicznych artykułów, jak również współautorem książek: O Sztuce Chirurgii Rekonstrukcyjnej oraz Chirurgii Onkologicznej.

Chirurgia Piersi - Specjalizacja

Od wielu lat jej pasją i fascynacją jest chirurgia piersi. Wykonuje wszystkie rodzaje zabiegów dotyczące gruczołu piersiowego: mastektomie z jednoczasową rekonstrukcją, powiększanie piersi, podniesienie piersi, redukcję piersi, symetryzację piersi, rekonstrukcję piersi z wykorzystaniem materiałów sztucznych jak i tkanek własnych.

Leczenie Obrzęku Chłonnego – Innowacyjne Metody

Praca w wiodącym ośrodku onkologicznym w Polsce zainspirowała ją do opracowania i wdrożenia w Polsce metod chirurgicznego leczenia obrzęku chłonnego. Z powodzeniem wykonuje leczenie obrzęków limfatycznych metodami ablacyjnymi (liposukcja, redukcja tkanek) jak i rekonstrukcyjnymi: zespolenia limfatyczno-żylne, transfer węzłów chłonnych, kombinowane operacje rekonstrukcji piersi płatem DIEP z przeniesieniem węzłów chłonnych.

Medycyna Estetyczna i Dermatochirurgia

Dodatkowo wykonuje zabiegi dermatochirurgiczne, plastykę brzucha, liposukcję i lipoiniekcje, oferując pełen zakres usług w dziedzinie medycyny estetycznej i dermatochirurgii. Dzięki tym dodatkowym zabiegom i specjalizacjom, Dr. Karolina Donocik zapewnia kompleksową opiekę medyczną pacjentom, dbając o ich zdrowie i estetykę. Jej pasja i zaangażowanie sprawiają, że jest cenionym specjalistą w dziedzinie chirurgii plastycznej, ogólnej i onkologicznej oraz medycyny estetycznej i dermatochirurgii.

Zarezerwuj wizytę teraz

Kontakt

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami informujemy, że treści zamieszczone na stronie drozdowski.clinic są skierowane wyłącznie do profesjonalistów w dziedzinie wyrobów medycznych

Potwierdź status profesjonalisty.

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami informujemy, że treści zamieszczone na stronie sudetiamed.pl są skierowane wyłącznie do profesjonalistów w dziedzinie wyrobów medycznych tj. osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi oraz ich pracowników i współpracowników. Jeśli chcesz przejść na stronę, potwierdź swój status: