UWAGA! Już otwarte, zapraszamy!

dr n. med. Aneta Drozdowska

dermatologia, medycyna pracy, Założycielka Sudetia Med

Dr n. med. Aneta Drozdowska

Wykształcenie i specjalizacje

Ukończyła studia medyczne w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach Wydziale Lekarskim w Zabrzu. Jest specjalistą medycyny pracy i od wielu lat pasjonuje się diagnostyką i leczeniem chorób skóry. Jeszcze na studiach należała do Studenckiego Koła Naukowego w Instytucie Onkologii w Gliwicach, gdzie interesowała się badaniami w zakresie biopsji węzła chłonnego wartowniczego w diagnostyce czerniaka. W 2013r. uzyskała specjalizację w dziedzinie medycyny pracy, a w 2022r. zrealizowała szkolenie specjalizacyjne zgodnie z programem specjalizacji z zakresu dermatologii i wenerologii. W 2018 r. obroniła pracę doktorską w dziedzinie dermatologii, dotyczącą analizy częstości występowania i obrazu klinicznego alergii kontaktowej u pracowników służby zdrowia. ​

Badania i prace naukowe

Jeszcze na studiach należała do Studenckiego Koła Naukowego w Instytucie Onkologii w Gliwicach, gdzie interesowała się badaniami w zakresie biopsji węzła chłonnego wartowniczego w diagnostyce czerniaka. W 2013r. uzyskała specjalizację w dziedzinie medycyny pracy, a w 2022r. zrealizowała szkolenie specjalizacyjne zgodnie z programem specjalizacji z zakresu dermatologii i wenerologii. W 2018 r. obroniła pracę doktorską w dziedzinie dermatologii, dotyczącą analizy częstości występowania i obrazu klinicznego alergii kontaktowej u pracowników służby zdrowia.

Specjalizacja w diagnostyce alergii kontaktowej

Praca doktorska jest owocem zainteresowań chorobami skóry w kontekście narażeń zawodowych. Stąd też, specjalizuje się w diagnostyce alergii kontaktowej, która często objawia się m.in. wypryskiem, świądem i pieczeniem skóry spowodowanej różnymi alergenami np. implantami metalowymi (implanty ortopedyczne lub stomatologiczne), kosmetykami (substancjami aktywnymi lub konserwantami, makijaż permanentny). Znajomość w stopniu zaawansowanym narażeń w środowisku pracy i przedmiotach (substancjach) codziennego użytku spowodowało, że specjalizuje się w diagnostyce alergii kontaktowej z wykorzystaniem wielu serii testów płatkowych.

Członkostwo i udział w konferencjach

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti Aging. Regularnie bierze udział w krajowych i zagranicznych konferencjach oraz poszerza swoją wiedzę, spotykając się z ekspertami z zakresu dermatologii i wenerologii.

Zaangażowanie w pracy z pacjentami

Stawia na bezpośredni kontakt z pacjentami, a dzięki zdobytemu doświadczeniu szybko zyskuje ich zaufanie. Potrafi bowiem nie tylko dobrać właściwą terapię, ale też dokładnie wytłumaczyć przystępnym językiem zawiłe problemy medyczne, z jakimi zmagają się pacjenci. Dzięki temu terapia przebiega szybciej i jest bardziej bezpieczna, bo pacjent zdaje sobie sprawę z przyczyn i skutków schorzenia oraz wpływu leków lub zabiegów na jego przebieg. Wyższa świadomość leczenia i wzajemne zaufanie przekładają się na lepsze efekty, co nie pozostaje bez wpływu także na kondycję psychiczną pacjentów.

Choroby dermatologiczne i wenerologiczne
– nie wstydź się!

Choroby dermatologiczne i wenerologiczne są często traktowane jako coś wstydliwego. Warto pamiętać, że dla lekarza to codzienność i im więcej szczegółów dotyczących dolegliwości mu podamy, tym łatwiej będzie mu dobrać najlepszą z możliwych terapii.

Zarezerwuj wizytę teraz

Kontakt

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami informujemy, że treści zamieszczone na stronie drozdowski.clinic są skierowane wyłącznie do profesjonalistów w dziedzinie wyrobów medycznych

Potwierdź status profesjonalisty.

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami informujemy, że treści zamieszczone na stronie sudetiamed.pl są skierowane wyłącznie do profesjonalistów w dziedzinie wyrobów medycznych tj. osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi oraz ich pracowników i współpracowników. Jeśli chcesz przejść na stronę, potwierdź swój status: