UWAGA! Już otwarte, zapraszamy!

PLASTYKA BRZUCHA

Abdominoplastyka

Najważniejsze informację!

CZAS TRWANIA ZABIEGU 2-4 godzin
POBYT W KLINICE 1-2 dni
REKONWALESCENCJA Po operacji otrzymasz dobrze dopasowane ubranko uciskowe lub brzuszny pas uciskowy, ze wskazaniem do noszenia ciągłego przez kilka kolejnych tygodni. W dniu wypisu otrzymasz też kartę zaleceń pooperacyjnych z wszystkimi istotnymi informacjami, niezbędnymi w okresie rekonwalescencji. Przez pierwsze 2-3 tygodnie po operacji musisz unikać wykonywania czynności wymagających wysiłku fizycznego (np. sprzątanie, odkurzanie, pranie ręczne, etc). Podczas całego pierwszego etapu rekonwalescencji, tj. przez sześć kolejnych tygodni po operacji, obowiązuje zakaz uprawiania sportu (aerobic, siłownia, pływanie, itp.). Do 6 miesięcy po operacji zalecamy nie korzystać z sauny oraz solarium; należy też unikać intensywnego opalania się.
WYMAGANE BADANIA badanie krwi (morfologia,APTT, PT, INR, próby wątrobowe i nerkowe,wirusologia, TSH), USG jamy brzusznej.
ZNIECZULENIE Ogólne lub przewodowe
CENA od 21000 zł

Na czym polega plastyka brzucha?

Plastyka brzucha (abdominoplastyka) to operacja, która cieszy się dużą popularnością zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn, i to bez względu na ich wiek. Operacja ta polega na usunięciu nadmiaru fałdu skórno-tłuszczowego brzucha i na wzmocnieniu przedniej ściany brzucha poprzez eliminację rozstępu mięśniowego w kresie białej. Zabieg nie poprawia kondycji samej skóry i tym samym nie jest możliwe wyeliminowanie problemu rozstępów za jego pomocą chyba, że te są obecne na usuwanym płacie skórno-tłuszczowym. Wtedy mogą zostać usunięte wraz z nadmiarem skóry. W zależności od rozległości samej operacji może dojść do konieczności repozycji pępka (jeżeli usuwany płat skórny nie pozwoli na zamknięcie powłok brzucha bez ingerencji w pępek). Standardem operacyjnym jest także zaopatrzenie ewentualnych przepuklin brzusznych.

Wskazania do plastyki brzucha:

  • Brzuch po ciąży: wiotkie mięśnie brzucha, rozstęp mięśni w kresie białej, luźna skóra,
  • Nadmiar luźnej skóry brzucha na skutek dużej utraty masy ciała,
  • Przepuklina brzuszna,

Chociaż rezultat operacji jest zwykle trwały, może on zostać zniweczony poprzez znaczne wahania wagi pacjenta. Dlatego jeżeli planujesz dużą utratę masy ciała lub w niedalekiej przyszłości zajście w ciążę, rozważ przełożenie operacji na czas, w którym Twoja waga będzie już ustabilizowana.

Na efekty operacji brzucha nie trzeba długo czekać, rezultat jest widoczny niemalże natychmiast po operacji. Poprawa wyglądu brzucha ma kojący wpływ na psychikę pacjentów, eliminując stany depresyjne, bóle kręgosłupa i inne dolegliwości fizyczne i psychiczne.

UWAGA!

PLASTYKA BRZUCHA nie jest substytutem ODCHUDZANIA.
PLASTYKA BRZUCHA nie jest zabiegiem typowym dla USUWANIA ROZSTĘPÓW chociaż te akurat mogą rzeczywiście w pewnym stopniu ulec usunięciu (zwłaszcza te, które znajdują się w rejonie podbrzusza). W zależności od wskazań, Twój chirurg plastyk może dobrać odpowiednie zabiegi niechirurgiczne, które poprawią jakość skóry (laseroterapia, radiofrekwencja mikroigłowa, osocze bogatopłytkowe, fibryna bogatopłytkowa, mezoterapia)


Plastyka brzucha Co powinnaś wiedzieć?

1. Przygotowanie do zabiegu


Planując operację należy pamiętać:
  • Przynajmniej na cztery tygodnie przed datą zabiegu ograniczyć lub rzucić palenie papierosów,
  • Dwa tygodnie przed operacją plastyczną brzucha nie można też zażywać aspiryny ani żadnych jej pochodnych,
  • Poinformuj lekarza o wszystkich lekach jakie zażywasz lub w ostatnim czasie zażywałaś / zażywałeś,
  • Poinformuj lekarza o lekach, na które jesteś uczulona / uczulony,
  • Pełną kartę zaleceń przedoperacyjnych wraz z listą badań potrzebnych w procesie kwalifikacji do operacji pacjenci otrzymują po zarezerwowaniu terminu zabiegu,

Jeżeli z różnych względów nie możesz przygotować wyników wcześniej, możemy wykonać je w Klinice

2. Konsultacja a zabieg


Dzień operacji jest tak samo ważny, jak dzień konsultacji z lekarzem – wówczas pacjent jest kwalifikowany do zabiegu i uzgadniany jest jego plan.

Aby podczas konsultacji nie umknęły żadne pytania, specjaliści z Sudetia Med zalecają by najistotniejsze kwestie do omówienia zanotować wcześniej i taką notatkę zabrać ze sobą na wizytę.

Dobra rada: Nie bój się pytać, bo nie ma głupich pytań!

Plastyka brzucha jest bardzo poważnym przedsięwzięciem i przed podjęciem ostatecznej decyzji pacjent powinien rozwiać wszelkie swoje wątpliwości.

W zależności od możliwości czasowych pacjenta konsultację można odbyć na długo przed planowaną operacją lub w przeddzień planowanego zabiegu (jest to propozycja tzw. „next day surgery”).

Zgłaszając się do Sudetia Med pacjent powinien poinformować, jaką opcją jest zainteresowany. Personel poinstruuje wówczas, jakie kroki należy przedsięwziąć w dalszej kolejności.

3. Pełna plastyka brzucha


Operacja ta polega na wykonaniu jednego z kilku rodzajów nacięć (zależnie od decyzji chirurga) powyżej spojenia łonowego tak, aby blizna była najbardziej ukryta pod bielizną, a następnie odpreparowaniu fałdu skórno-tłuszczowego od powięzi brzusznej wysoko, aż do łuków żebrowych. Umożliwia to maksymalne zsunięcie skóry ku dołowi i – po odpowiednim naciągnięciu – usunięcie zbędnego nadmiaru wraz z ewentualnymi rozstępami i bliznami po innych operacjach. Wcześniej wykonuje się nacięcie wokół pępka tak, żeby pozostał na swoim miejscu, a na koniec zabiegu wszywa się go w nowe miejsce, ale na tej samej wysokości co poprzednio. Przed zaszyciem rany, jeśli zachodzi taka konieczność, należy wykonać plikację pochewki mięśnia prostego brzucha w celu maksymalnego wzmocnienia i ujędrnienia przedniej ściany brzucha.

Po operacji zakłada się dreny, by można było kontrolować utratę krwi oraz odpowiedni uciskowy opatrunek, żeby odpreparowana skóra mogła połączyć się z podłożem.

Miejsce cięć chirurgicznych

Zobrazowanie zacieśnienia powięzi mięśni prostych brzucha.

4. Mini - abdominoplastyka


Mini - abdominoplastyka polega na przeprowadzeniu standardowego lub węższego nacięcia powyżej spojenia łonowego i preparowanie tylko do pępka i usunięcie nadmiaru skóry, z zachowaniem pępka na dotychczasowym miejscu. Tego typu zabieg ma zastosowanie u pacjentek, u których nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej znajduje się wyłącznie poniżej pępka.

5. Odwrotna plastyka brzucha


W przypadku zastosowania takiej metody operacyjnej nacięcie wykonywane jest na wysokości łuków żebrowych. Fartuch skórno–tłuszczowy jest preparowany ku dołowi, a następnie podciąga się skórę ku górze, odcinając nadmiar na odpowiednim poziomie.

Niezależnie od rodzaju zabiegu, rezultatem operacji jest zawsze efekt bardziej płaskiego i jędrnego brzucha, a przez to poprawienie smukłości całej sylwetki. Początkowo efekt zabiegu może być niezbyt dobrze widoczny z powodu pooperacyjnego obrzęku oraz zasinienia operowanej okolicy. Jednakże już po upływie 2-3 tygodni, pacjent powinien zauważać znaczącą różnice w wyglądzie swojego profilu i zaczynać cieszyć się swoim nowym, szczuplejszym wyglądem.

Po operacji plastyki brzucha zakładane są szwy, które należy usunąć 8-14 dni po operacji, chyba że lekarz zastosował szwy rozpuszczalne. Zastosowanie po operacji brzucha szwów rozpuszczalnych, to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza dla pacjentów z zagranicy, którzy mogą mieć problem z umówieniem się na wizytę do swojego lekarza.

Rodzaj zakładanych szwów jest kwestią indywidualną, omawianą z pacjentem podczas konsultacji przedoperacyjnej.

Plastyka brzucha

CHIRURGIA PLASTYCZNA CIAŁA

Liposukcja (odsysanie tkanki tłuszczowej)

Liposukcja jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, który polega na usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej za pomocą specjalistycznego sprzętu.

Plastyka ramion (brachioplastyka)

Brachioplastyka, znana również jako plastyka ramion, to procedura chirurgiczna mająca na celu poprawę wyglądu ramion poprzez usunięcie nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej.

Plastyka ud

Plastyka ud, znana również jako plastyka ud wewnętrznych, to chirurgiczny zabieg estetyczny, który ma na celu poprawę wyglądu ud poprzez usunięcie nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej.

Przepuklina brzuszna

Przepuklina brzuszna to patologiczne uwypuklenie części narządów znajdujących się w jamie brzusznej (najczęściej jelit) przez otwór w powłokach.

Kontakt

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami informujemy, że treści zamieszczone na stronie drozdowski.clinic są skierowane wyłącznie do profesjonalistów w dziedzinie wyrobów medycznych

Potwierdź status profesjonalisty.

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami informujemy, że treści zamieszczone na stronie sudetiamed.pl są skierowane wyłącznie do profesjonalistów w dziedzinie wyrobów medycznych tj. osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi oraz ich pracowników i współpracowników. Jeśli chcesz przejść na stronę, potwierdź swój status: