UWAGA! Już otwarte, zapraszamy!

PLASTYKA UD

Plastyka ud (lifting ud)

Najważniejsze informacje

CZAS TRWANIA ZABIEGU 1-2 godzin
POBYT W KLINICE 1 dzień
REKONWALESCENCJA Przez kilka dni po zabiegu założne są dreny, które zapewniają bezpieczeństwo po zabiegu. Obrzęki i zasinienia są czymś normalnym i z każdym kolejnym dniem ustępują. Przez najbliższe 4-6 tygodni zalecane jest noszenie specjalnej odzieży uciskowej. Dolegliwości bólowe towarzyszące w pierwszych dniach po zabiegu łagodzone są przy użyciu doustnych środków farmakologicznych. W pierwszym dniu po zabiegu zalecane są delikatne spacery, które skutecznie zmniejszają ryzyko wystąpienia zakrzepicy. Po 7 do 10 dni ściągane są szwy. Do pełnej aktywności można powrócić po 3-4 tygodniach. Przez 1 miesiąc odradzane jest intensywne uprawianie sportów.
WYMAGANE BADANIA badanie krwi (morfologia,APTT, PT, INR, próby wątrobowe i nerkowe,wirusologia, TSH), USG Doppler żył kończyn dolnych
ZNIECZULENIE Ogólne lub przewodowe
CENA od 20000zł

Plastyka ud (lifting ud)

Plastyka ud (lifting ud) to chirurgiczny zabieg mający na celu wymodelowanie ud poprzez usunięcie nadmiaru skóry w tym obszarze. W przypadku istnienia wskazań, może on zostać przeprowadzony jednoczasowo z liposukcją tego obszaru. Procedura ta przyczynia się do poprawy kształtu i proporcji ud, a także redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Podczas plastyki ud przeprowadza się nacięcia o długości do ok. 20 cm (w zależności od zakresu zabiegu), których lokalizacja jest zgodna z zasadami chirurgii plastycznej (cięcia są zakamuflowane w taki sposób, żeby były niewidoczne w trakcie wykonywania codziennych czynności), tj. wykonuje się je najczęściej w pachwinie wzdłuż bocznej krawędzi obszaru włosów łonowych i dalej biegną po wewnętrznej powierzchni uda. Pod skórą pozostawione są dreny, które są usuwane najczęściej w kolejnej dobie po zabiegu. Na koniec zabiegu zakłada się specjalny opatrunek uciskowy, który zapobiega powstawaniu krwiaków. Zdjęcie szwów następuje po 14 dniach. Efektem zabiegu są smukłe, kształtne oraz jędrne uda.


Liposukcja Co powinieneś wiedzieć?

1. Kandydaci do zabiegu


Zabieg ten przeznaczony jest głównie dla Pacjentów, którzy utracili jędrność skóry ud. Najczęstszymi kandydatami do tej operacji są Pacjenci postbariatryczni (po chirurgicznym leczeniu otyłości), a także osoby, po bardzo dużej utraty masy ciała. Dedykowany jest również osobom, których skóra ze względu na proces starzenia utraciła jędrność. Lifting ud może być również uzupełnieniem wcześniej przeprowadzonej liposukcji ud, jeżeli w przebiegu naturalnego procesu obkurczania się skóry po zabiegu, efekt ten okaże się niezadowalający. Najlepszymi kandydatami są osoby o ustabilizowanej masie ciała, posiadające nadmierną wiotkość skóry w obrębie ud, osoby zdrowe psychiczne, wolne od nałogu tytoniowego i zamierzające prowadzić zdrowy tryb życia po zabiegu.

2. Bezpieczeństwo zabiegu


Jak w przypadku każdej operacji chirurgicznej ingerencja w żywy organizm niesie ze sobą pewne niebezpieczeństwa. Do typowych zagrożeń, ze strony zabiegu chirurgicznego można zaliczyć: infekcję, nadmierne krwawienie, ból, długo utrzymujący się obrzęk, słabe gojenie lub rozchodzenie się rany i tworzenie się blizn przerostowych. Powikłaniem po zabiegu plastyki ud może być także ich asymetryczny wygląd, wystąpienie powikłań zatorowo-zakrzepowych, przebarwień skóry, martwicy tkanki tłuszczowej i drętwienia operowanej okolicy

3. Przygotowanie do zabiegu


Plastyka ud nie powinna być przeprowadzana bez wstępnej konsultacji lekarskiej, podczas której zebrany zostaje wywiad zdrowotny i omówiona procedura zabiegu. Lekarz powinien wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu i zlecić odpowiednie badania laboratoryjne.

Do najczęściej wykonywanych badań można zaliczyć: morfologię krwi, ogólne badania moczu, glikemię na czczo, EKG z opisem, posiew z nosa i RTG klatki piersiowej. W uzasadnionych przypadkach, lekarz zleca dodatkowe badania laboratoryjne.

Typowymi przeciwwskazaniami są: niestabilne ciśnienie tętnicze, zaburzenia krzepliwości krwi, stany zapalne żył lub skóry, cukrzyca i nadczynność tarczycy.

Gdy wykluczone zostaną przeciwwskazania, chirurg informuje, jak przygotować się do zabiegu. Zaleca się na co najmniej 4 tygodnie przez zabiegiem odstawić palenie tytoniu oraz zaprzestać przyjmowania leków i suplementów diety mogących wpłynąć na nieprawidłową krzepliwość krwi. Najczęściej spotykanym farmakologicznym środkiem zaburzającym krzepliwość krwi jest aspiryna. Bezpośrednio po zabiegu pacjentka może wymagać nieznacznej pomocy osoby trzeciej.

4. Przebieg zabiegu


Zabieg może być wykonywany zarówno w znieczuleniu ogólnym, jak i miejscowym. Rodzaj zastosowanego znieczulenia omawiany jest przed zabiegiem. Po znieczuleniu chirurg wykonuje nacięcia. Najczęściej praktykowane jest nacięcie wzdłuż granicy pachwiny, a następnie wzdłuż wewnętrznej strony uda. Wybór takiego nacięcia zapewnia brak widocznych blizn przy normalnym ułożeniu nóg. Długość nacięć mieści się w granicach od kilku do nawet dwudziestu centymetrów. Następnym krokiem jest odseparowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej i skóry od reszty uda, które jest odpowiednio modelowane. Nadmiar skóry i tłuszczu jest usuwany, pozostałe tkanki ściągane są ku górze w kierunku przyśrodkowym. Chirurg napina poszczególne warstwy skóry przy użyciu szwów. Plastyka ud trwa od 1 do 2 godzin. Nadmiar krwi i osocza usuwany jest przy pomocy drenów. Zazwyczaj po 1-2 dniach usuwane są opatrunki i zastępowane bielizną uciskową.

5. Rezultat po zabiegu


Efekt zabiegu widoczny jest natychmiastowo, lecz ostateczny rezultat zabiegu może być widoczny dopiero po kilku miesiącach. Efekt po plastyce ud jest trwały, pod warunkiem, utrzymania stałej masy ciała. Skóra nadal będzie podlegać procesom starzenia.

CHIRURGIA PLASTYCZNA CIAŁA

Abdominoplastyka - plastyka brzucha

Abdominoplastyka, zwana również plastyką brzucha, jest zabiegiem chirurgicznym, który ma na celu poprawę wyglądu brzucha poprzez usunięcie nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej oraz naprawę osłabionych mięśni brzucha.

Liposukcja (odsysanie tkanki tłuszczowej)

Liposukcja jest jednym z najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej, który polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej za pomocą specjalistycznego sprzętu.

Plastyka ud

Plastyka ud to zabieg chirurgiczny, który ma na celu poprawę wyglądu ud poprzez usunięcie nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej z przyśrodkowej powierzchni ud..

Plastyka ramion (brachioplastyka)

Brachioplastyka, znana również jako plastyka ramion, to procedura chirurgiczna mająca na celu poprawę wyglądu ramion poprzez usunięcie nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej z ich przyśrodkowej powierzchni.

Kontakt

Od czego powstaje ginekomastia?

Operacja ginekomastii polega na zredukowaniu piersi mężczyzny i poprawieniu kształtu klatki piersiowej. W niektórych przypadkach nadmierna ilość tkanek piersi może powodować zwiotczenie i rozciągnięcie się aureoli sutka (ciemna skóra wokół brodawki). W takich przypadkach pozycja i rozmiar otoczki sutka może być skorygowana chirurgicznie. Dla komfortu pacjenta zabieg ten jest przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym.

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami informujemy, że treści zamieszczone na stronie drozdowski.clinic są skierowane wyłącznie do profesjonalistów w dziedzinie wyrobów medycznych

Potwierdź status profesjonalisty.

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami informujemy, że treści zamieszczone na stronie sudetiamed.pl są skierowane wyłącznie do profesjonalistów w dziedzinie wyrobów medycznych tj. osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi oraz ich pracowników i współpracowników. Jeśli chcesz przejść na stronę, potwierdź swój status: