UWAGA! Już otwarte, zapraszamy!

PODNIESIENIE BRWI

Podniesienie brwi

Najważniejsze informacje

CZAS TRWANIA ZABIEGU 1-2 godziny
POBYT W KLINICE 1 dzień/ ambulatoryjnie
REKONWALESCENCJA Zgodnie z zaleceniami chirurga plastyka, szwy usuwa się po 7-10 dniach. Przez pierwsze cztery tygodnie po wykonaniu operacji zalecane jest zwracanie na siebie szczególnej uwagi. Pomimo braku objawów świadczących o niedawnym zabiegu, należy unikać skrajnych warunków atmosferycznych (niskich i wysokich temperatur), nadmiernego wysiłku fizycznego oraz solarium i sauny. Aby umożliwić szybkie gojenie się, zalecany jest spokój i wypoczynek.
WYMAGANE BADANIA badanie krwi (morfologia,APTT, PT, INR, próby wątrobowe i nerkowe,wirusologia, TSH)
ZNIECZULENIE Ogólne/ miejscowe
CENA od 12 000 zł

PODNIESIENIE BRWI

Podniesienie brwi to zabieg, którego finalny efekt może przynieść spektakularną poprawę w wyglądzie górnego piętra twarzy. Można go wykonać kilkoma technikami operacyjnymi. Pierwsza, najbardziej typowa, to nacięcie w okolicy skroniowej, w zakresie owłosionej skóry i podpreparowanie skóry głeboko pod czepcem aż do brzegu oczodołu, następnie uwolnienie więzadła skroniowego bocznego, co umożliwia podniesienie bocznej części brwi ku górze i dalej podszycie dolnej części skóry nad brwiami do okostnej, tak aby efekt był pewniejszy i wreszcie naciągnięcie skóry , skrócenie jej i zeszycie w miejscu pierwotnego nacięcia.

INNE SPOSOBY ZABIEGU

Inny sposób to preparowanie skóry nad czepcem, w ten sposób unikamy ryzyka uszkodzenia gałązki czołowej nerwu twarzowego. Kolejna metoda to wykorzystanie cięcia jak do plastyki powiek górnych, podpreparowanie skóry 1 cm powyżej górnego brzegu oczodołu a następnie założenie kilku szwów mocujących skórę na wysokości brwi.

DO KOGO SKIEROWANY JEST TEN ZABIEG?

Lifting brwi jest dedykowany Pacjentom, którzy mają nisko położone brwi. Przy takich warunkach anatomicznych sama plastyka powiek jest niewystarczającym zabiegiem dla uzyskania znaczącej harmonijnego wyglądu górnego piętra twarzy.

Lifting czoła i brwi może być procedurą samodzielną i wówczas wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Może też być elementem liftingu twarzy. Wtedy przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym. Efekt odsłonięcia gałki ocznej oraz uzyskana w ten sposób większa wyrazistość twarzy powoduje, iż możemy być postrzegani jako osoby zdecydowane i pełne sił witalnych.

Najczęstszą obawą pacjentów, którzy planują operację są niedogodności związane ewentualnym bólem, natomiast większość pacjentów, którzy poddali się tej operacji zgodnie twierdzi, że wcześniejsze obawy nie potwierdziły się.

Krótki czas trwania zabiegu, brak potrzeby hospitalizacji oraz szybki powrót do normalnego funkcjonowania powodują, iż zabiegi te są wykonywane bardzo często nie tylko przez osoby starsze, ale również w wieku średnim.

JAK DŁUGO UTRZYMUJE SIĘ EFEKT PO ZABIEGU?

Efekt wykonanego zabiegu uniesienia skóry brwi jest długotrwały i w znacznym stopniu uatrakcyjnia wygląd twarzy.

Poprawa wyglądu może sprawić, iż będziemy mogli się poczuć pewniejsi siebie, bardziej otwarci i pozbawieni kompleksu wieku, co często daje nowe, optymistyczne spojrzenie w przyszłość.

Zarezerwuj wizytę teraz

Podniesienie brwi
Co powinnaś wiedzieć?

1. Kwalifikacja do zabiegu


W przypadku osób przyjeżdżających z odległych rejonów kraju oraz z zagranicy, konsultacja przedzabiegowa, kwalifikująca pacjentów do zabiegu, powinna zostać przeprowadzona nie później niż na dzień przed zaplanowanym zabiegiem.

W trakcie konsultacji pacjent powinien zadać pytania na tematy, które go nurtowały oraz budziły niepokój względem planowanej operacji. Specjalista chirurg plastyk, który będzie wykonywał zabieg, w sposób drobiazgowy omawia szczegóły planowanej operacji, uzgadnia i zaznacza zakres operacji oraz omawia technikę operacyjną. Jeśli pacjent jest obciążony dolegliwościami, lub jeśli jest w trakcie przyjmowania leków musi o tym poinformować chirurga plastyka. W trakcie konsultacji pacjent informowany jest również o niebezpieczeństwach związanych z wykonaniem zabiegu.

2. Zabieg i pobyt w klinice


W zależności od wskazań oraz preferencji chirurga i pacjenta, lifting brwi jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym.

3. Ryzyko i możliwe powikłania


Tak, jak przy każdym zabiegu, istnieje możliwość infekcji, krwawienia, czy powstania blizn lub krwiaków i obrzęków. Przez dłuższy czas może utrzymywać się brak czucia w rejonie operowanym. Najbardziej poważnym, ale również najrzadziej występującym powikłaniem jest porażenie gałązki czołowej nerwu twarzowego. W razie wątpliwości mogą Państwo porozmawiać z naszym chirurgiem.

CHIRURGIA PLASTYCZNA TWARZY

Plastyka powiek górnych i dolnych

Korekta powiek górnych i dolnych może dostarczyć naszym pacjentom dużo pozytywnych doznań mimo, iż zabiegi te są stosunkowo krótkie.

Podniesienie brwi

Podniesienie brwi to zabieg, którego wykonanie może dostarczyć naszym pacjentom dużo pozytywnych doznań. Jest on jednym z krótszych i można go wykonać kilkoma technikami operacyjnymi.

Korekcja nosa

Korekta nosa (rhinoplastyka) ma na celu poprawienie wyglądu i proporcji nosa, uwydatniając harmonię rysów twarzy i poprawiając samoocenę.

Operacja przegrody nosa

Operacja przegrody nosa (septoplastyka) ma na celu poprawę drożności nosa i komfortu oddychania przez nos.

Korekta uszu

Korekta odstających uszu jest dla wielu pacjentów zabiegiem, warunkującym dobre samopoczucie.

Lifting twarzy i szyi

Lifting twarzy i szyi to zabieg, którego wykonanie przywraca pacjentom młodszy, atrakcyjniejszy wygląd.

Podniesienie wargi górnej

Zabieg podniesienia wargi górnej ma na celu jej skrócenie w wymiarze pionowym, co zmniejsza jej wysokość i bardziej odsłania górne zęby.

Piezo – ultradźwiękowa plastyka nosa

Ta innowacyjna technologia pozwala na precyzję i kontrolę wymaganą do zmiany wyglądu nosa w mniej agresywny sposób. Wykorzystuje wibracje ultradźwiękowe do precyzyjnego, delikatnego cięcia i przekształcania kości.

Chirurgia plastyczna - Cennik

Kontakt

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami informujemy, że treści zamieszczone na stronie drozdowski.clinic są skierowane wyłącznie do profesjonalistów w dziedzinie wyrobów medycznych

Potwierdź status profesjonalisty.

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami informujemy, że treści zamieszczone na stronie sudetiamed.pl są skierowane wyłącznie do profesjonalistów w dziedzinie wyrobów medycznych tj. osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi oraz ich pracowników i współpracowników. Jeśli chcesz przejść na stronę, potwierdź swój status: