UWAGA! Już otwarte, zapraszamy!

LIPOSUKCJA

Liposukcja

Najważniejsze informacje!

CZAS TRWANIA ZABIEGU 1-2 godziny
POBYT W KLINICE 1-2 dni
REKONWALESCENCJA Podczas zabiegu zakładane jest pacjentowi ubranko uciskowe, które należy nosić przez okres od 4 do 6 tygodni (wg wskazówek lekarza). Po zabiegu pacjent otrzymuje specjalną listę instrukcji pooperacyjnych, w której jest opisane jak zażywać przepisane leki, jak dbać o operowane partie ciała; co pacjent może robić po zabiegu, a czego z całą pewnością mu się zabrania. Na przykład zabrania się przez okres od 4 do 6 miesięcy po zabiegu korzystania sauny, solarium (za wyjątkiem solarium natryskowego) oraz opalania się. Pacjentowi mogą też zostać zalecone zabiegi uzupełniające, ażeby zredukować nadmiar skóry powstały w wyniku operacji.
WYMAGANE BADANIA badanie krwi (morfologia,APTT, PT, INR, próby wątrobowe i nerkowe,wirusologia, TSHD-dimery), USG Doppler żył kończyn dolnych, USG jamy brzusznej.
ZNIECZULENIE Ogólne
CENA od 10000 zł

Liposukcja

Liposukcja, znana również jako odsysanie tkanki tłuszczowej, zdobyła ogromną popularność. W dzisiejszych czasach utrzymanie proporcjonalnej wagi w stosunku do sylwetki i mocnego układu kostnego może być szczególnie trudne z powodu siedzącego trybu życia, stresu oraz nieregularnego i niezdrowego odżywiania. Ważne jest jednak zrozumienie, że liposukcja nie jest metodą odchudzania, choć często jest mylona w tym zakresie. Liposukcja polega na kształtowaniu sylwetki poprzez usuwanie tkanki tłuszczowej z określonych obszarów ciała.

Dla kogo jest przeznaczony zabieg odsysania tkanki tłuszczowej

Zabieg liposukcji jest dedykowany osobom, którym przede wszystkim zależy na wymodelowaniu danego obszaru ciała. Nie jest to zabieg odchudzający i trzeba o tym pamiętać. Może natomiast być dobrym wyborem dla Pacjentów, którzy mają trudności z pozbyciem się tkanki tłuszczowej z konkretnych obszarów ciała, które z różnych przyczyn nie chcą zanikać w czasie mądrze zaplanowanego procesu odchudzania. Jest to szczególnie pomocne w przypadku nierównomiernie rozmieszczonej tkanki tłuszczowej zaburzającej proporcje ciała i całościowy odbiór sylwetki.

Przed podjęciem decyzji o liposukcji, istotne jest skonsultowanie się z doświadczonym chirurgiem plastycznym, który przeprowadzi dokładną ocenę Twojej sytuacji i dostosuje zabieg do Twoich indywidualnych potrzeb. Zadbaj o to, aby podczas konsultacji omówić swoje oczekiwania, ryzyko związane z zabiegiem oraz plan rekonwalescencji, aby podejść do zabiegu z pełną wiedzą i świadomością.

Metody liposukcji

Istnieje wiele technik medycznych skutecznie wspomagających zabieg liposukcji. Po wypróbowaniu wielu z nich, stosujemy nutacyjną liposukcję infradźwiękową - NIL oraz liposukcję wodną. Badania wykazały, że usunięta tkanka tłuszczowa zazwyczaj się nie odtwarza, co pozwala utrzymać proporcje sylwetki po liposukcji.

Znaczenie liposukcji dla pacjentów

Badania wykazały, że usunięta tkanka tłuszczowa zazwyczaj się nie odtwarza, co pozwala utrzymać proporcje sylwetki po liposukcji.

Wpływ szczupłej sylwetki na atrakcyjność i zdrowie

Szczupła sylwetka jest postrzegana jako atrakcyjna i kojarzy się z aktywnością, energią, młodością i dobrym zdrowiem. Ludzie o właściwej masie ciała zazwyczaj są bardziej sprawni fizycznie i cieszą się lepszym stanem zdrowia niż osoby z nadmiarem tkanki tłuszczowej.


Liposukcja
Co powinieneś wiedzieć?

1. Przygotowanie do zabiegu


  • Zrób badania zalecone przez lekarza niezbędne w procesie kwalifikacji do zabiegu,
  • Zastosuj się do zaleceń lekarza odnośnie zażywanych leków, mających wspomóc organizm przed zabiegiem,
  • Rzuć lub przynajmniej ogranicz palenie – na 2-4 tygodnie przed zabiegiem,
  • Dwa tygodnie przed operacją zabrania się zażywania aspiryny i jej pochodnych oraz ziołowych suplementów diety mających wpływ na krzepliwość krwi (tj. rozrzedzających krew).

2. Zabieg


Liposukcja, chociaż bardzo popularna, stanowi jeden z najbardziej niebezpiecznych zabiegów w chirurgii plastycznej. Dlatego też zadaniem chirurga plastyka jest takie zaplanowanie i przeprowadzenie zabiegu, aby maskymalnie zminimalizować ryzyko operacyjne. Nawet jeżeli pacjent chce poddać się operacji usunięcia bardzo dużej ilości tkanki tłuszczowej podczas jednej sesji operacyjnej, lekarz powinien potrafić go przekonać, że rozłożenie tej procedury na serię mniejszych zabiegów jest bezpieczniejszym rozwiązaniem dającym jednocześnie gwarancję znacznie lepszych – bo bardziej precyzyjnych – rezultatów. Zabieg liposukcji wykonywany jest zazwyczaj w znieczuleniu ogólnym (rodzaj znieczulenia może być uzależniony od ilości tkanki tłuszczowej oraz partii, która ma być poddana zabiegowi) oraz nasiekowym - tumescencyjnym. Aby móc wprowadzić kaniulę do odsysania tkanki tłuszczowej, chirurg plastyk wykonuje niewielkie nacięcie. Niemniej jednak, dzięki temu, że średnica kaniuli wynosi zaledwie 2,5 mm, powstałe w ten sposób blizny są po wygojeniu się praktycznie niewidoczne. Na wspomniane nacięcia zakłada się szwy (do usunięcia 7 dni po zabiegu) lub – zamiast szwów – skleja się brzegi skóry specjalnymi plastrami. Po zabiegu zakładane jest specjalne ubranko uciskowe, które w okresie pierwszych godzin po zabiegu ma za zadanie zredukowanie krwawienia, zaś w okresie rekonwalescencji ma zredukować obrzęk operowanych partii ciała.

3. Ryzyko zabiegu


Prawidłowo przeprowadzony zabieg liposukcji jest procedurą bezpieczną. Pacjent musi jednak być świadomy faktu, że, jak każdemu zabiegowi operacyjnemu, tak liposukcji mogą towarzyszyć powikłania. Te najczęściej występują u Pacjentów, którzy nie stosowali się do zaleceń przedoperacyjnych (np. nie zrezygnonowali z palenia papierosów lub nie odstawili pewnych grup leków), a także do Pacjentów, u których ilość odessanej tkanki tłuszczowej na jedną sesję zabiegową była zbyt duża. Tak samo jak w przypadku każdego zabiegu operacyjnego, powinno dążyć się przy zachowaniu należytej staranności jego wykonania, do maksymalnego skrócenia czasu zabiegu. Z tego powodu liposukcję łączy się wyłącznie z tymi procedurami chirurgicznymi, które nie powodują znaczącego wydłużenia zabiegu. Znacząco przedłużający się zabieg zwiększa ryzyko powikłań pooperacyjnych, a do najgroźniejszych z nich należą powikłania zakrzepowo-zatorowe. Pacjent powinien wiedzieć, że w wyniku liposukcji może dojść do powstania nierówności na skórze. Im cieńsza kaniula używana podczas operacji, tym większa precyzja wykonywanego zabiegu. Na szczęście większość z efektów ubocznych ma charakter przejściowy i wraz z postępowaniem okresu rekonwalescencji dochodzi do ich zaniku. Jeżeli lekarz ma słuszne podejrzenia, że pozostawienie tej kwestii działaniu czasu i naturalnemu procesowi regeneracji to za mało, może zalecić przeprowadzenie zabiegów z zakresu fizjoterapii i kosmetologii estetycznej, które świetnie dopełniają większość zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej.

4. Zalecenia pozabiegowe


Po przeprowadzeniu zabiegu przez 6 -8 tygodni należy nosić odzież uciskową, (spodnie lub pas).
Ważne jest, aby po około tygodniu zastosować:
  • masaż 1 x dziennie przez godzinę, polegający na uciskaniu własną dłonią miejsc operowanych lub wykonany przez zawodowego masażystę.
  • Antybiotyk – w zależności od rozległości zabiegu i wystąpienia ewentualnych powikłań
  • Witamina C – 3 x 1 tabletka przez 2 tygodnie.
  • Leki przeciwzakrzepowe - zazwyczaj stosuje się je przez 10 dni po zabiegu
  • W ciągu pierwszych 6 miesięcy po operacji zaleca się niekorzystanie z solarium, sauny oraz unikanie intensywnego opalania się.

    Informujemy, iż z racji na to, że każdy pacjent jest traktowany indywidualnie i poszczególne przypadki różnią się między sobą, niektóre punkty niniejszych zaleceń pooperacyjnych mogą być inne aniżeli te, które pacjent otrzyma od swojego lekarza prowadzącego w klinice.

    Liposukcja galeria przed i po

    CHIRURGIA PLASTYCZNA CIAŁA

    Abdominoplastyka - plastyka brzucha

    Abdominoplastyka, zwana również plastyką brzucha, jest chirurgicznym zabiegiem kosmetycznym, który ma na celu poprawę wyglądu brzucha poprzez usunięcie nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej oraz naprawę osłabionych mięśni brzucha.

    Plastyka ramion (brachioplastyka)

    Brachioplastyka, znana również jako plastyka ramion, to procedura chirurgiczna mająca na celu poprawę wyglądu ramion poprzez usunięcie nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej.

    Plastyka ud

    Plastyka ud, znana również jako plastyka ud wewnętrznych, to chirurgiczny zabieg estetyczny, który ma na celu poprawę wyglądu ud poprzez usunięcie nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej.

    Przepuklina brzuszna

    Przepuklina brzuszna to patologiczne uwypuklenie części narządów znajdujących się w jamie brzusznej (najczęściej jelit) przez otwór w powłokach.

    Kontakt

    Zgodnie z obowiązującymi regulacjami informujemy, że treści zamieszczone na stronie drozdowski.clinic są skierowane wyłącznie do profesjonalistów w dziedzinie wyrobów medycznych

    Potwierdź status profesjonalisty.

    Zgodnie z obowiązującymi regulacjami informujemy, że treści zamieszczone na stronie sudetiamed.pl są skierowane wyłącznie do profesjonalistów w dziedzinie wyrobów medycznych tj. osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi oraz ich pracowników i współpracowników. Jeśli chcesz przejść na stronę, potwierdź swój status: