UWAGA! Już otwarte, zapraszamy!

KOREKTA NOSA (RHINOPLASTYKA)

Korekta nosa

Najważniejsze informacje

CZAS TRWANIA ZABIEGU 2-3 godziny
POBYT W KLINICE 1-2 dni
REKONWALESCENCJA Zastosowana tamponada przewodów nosowych utrzymana zostaje ok. 48-96 godzin. Po 8-10 dniach następuje zdjęcie opatrunku unieruchamiającego (szyny gipsowej lub termoplastycznej). Obrzęk ustępuje zazwyczaj po okresie ok. 3-4 tygodni od zabiegu. Pierwszego dnia po zabiegu należy pozostać w łóżku z głową uniesioną wyżej. Stosowanie zimnych okładów zmniejsza krwiaki i obrzęki. W ciągu następnych kilku dni nie należy zbyt aktywnie usuwać wysięku z nosa. Po zdjęciu opatrunku zewnętrznego można pokryć skórę makijażem. Przez trzy miesiące należy unikać urazów, przegrzewania się i oziębiania. Nos po operacji jest szczególnie wrażliwy na urazy, toteż należy zachować ostrożność podczas uprawiania sportów, niewskazane jest też przed upływem 3 tygodni noszenie okularów. Na początku trzeba również unikać nadmiernego nasłonecznienia oraz korzystania z solarium i sauny. Dokładne informacje na temat dalszego indywidualnego postępowania każdy pacjent otrzymuje przy wypisie z kliniki.
WYMAGANE BADANIA badanie krwi (morfologia,APTT, PT, INR, próby wątrobowe i nerkowe,wirusologia, TSH grupa krwi), TK nosa
ZNIECZULENIE Ogólne
CENA od 21 000 zł

DLACZEGO KOREKTA NOSA JEST WAŻNA?

Korekta nosa (rhinoplastyka) ma na celu poprawienie wyglądu i proporcji nosa, uwydatniając harmonię rysów twarzy i poprawiając samoocenę. Operacja nosa może także zlikwidować problemy z oddychaniem, spowodowane przez nieprawidłową budowę przegrody nosowej.

Każdego roku około pół miliona ludzi zainteresowanych poprawą wyglądu swojego nosa umawia się na konsultację z chirurgiem plastykiem. Podczas gdy kształt nosa jest zazwyczaj uwarunkowany genetycznie, zdarzają się przypadki, w których jego wygląd zmienia się w wyniku procesu starzenia się, w rezultacie urazu lub wcześniejszych operacji. Jedno jest pewne, nic nie ma większego znaczenia dla wyglądu twarzy jak wielkość i kształt nosa. Ponieważ nos nadaje twarzy określony charakter, nawet niewielka zmiana może w znaczący sposób poprawić wygląd pacjenta.

PLASTYKA NOSA MA WPŁYW NA:

 • wielkość nosa – w stosunku do pozostałych elementów twarzy,
 • szerokość nosa,
 • profil nosa,
 • czubek nosa, który jest zbyt duży, „bulwiasty”, opadający lub zadarty,
 • zbyt duże, zbyt szerokie lub zadarte nozdrza,
 • asymetrię nosa.

Zarezerwuj wizytę teraz

Korekta nosa
Co powinnaś wiedzieć?

1. Przygotowanie do operacji

 • Zrób badania zalecone przez lekarza niezbędne w procesie kwalifikacji do zabiegu.
 • Zastosuj się do zaleceń lekarza odnośnie zażywanych leków, mających wspomóc organizm przed zabiegiem.
 • Rzuć lub przynajmniej ogranicz palenie – na 2-4 tygodnie przed zabiegiem.
 • Dwa tygodnie przed operacją zabrania się zażywania aspiryny i jej pochodnych oraz ziołowych suplementów diety mających wpływ na krzepliwość krwi (tj. rozrzedzających krew).

2. Zabieg

W zależności od techniki operacyjnej operacja plastyczna nosa jest przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym, dotchawiczym. Cięcie wykonywane jest odpowiednio do wskazań operacyjnych.

Zabieg polega na korekcji części chrzęstnej i kostnej nosa w zależności od zaplanowanego kształtu. Czasami plastyka nosa wymaga przeszczepu części chrzęstnych z innych partii ciała. Najczęściej wykonuje się przeszczepy z przegrody nosowej, ale też pobiera się tkanki z ucha lub z żebra.

Zabieg kończy się zszyciem cięć skóry i błony śluzowej, tamponadą przewodów nosowych oraz unieruchomieniem nosa za pomocą szyny gipsowej lub termoplastycznej. Zabieg trwa zwykle 1-3 godzin. Ostateczny wynik operacji kosmetycznej nosa jest widoczny dopiero po upływie kilku miesięcy. Obrzęki u różnych osób ustępują z różną szybkością i czasami nos wygląda już bardzo dobrze parę tygodni po zabiegu, w innych przypadkach należy się uzbroić w cierpliwość na kilka miesięcy – nawet do roku.

3. Ryzyko i możliwe powikłania pooperacyjne

Decyzja o poddaniu się operacji plastyki nosa jest kwestią niezwykle indywidualną. Musisz ocenić, czy w tym przypadku zabieg spełni Twoje oczekiwania i czy akceptujesz w pełni możliwe ryzyko i potencjalne komplikacje. Ryzyko obejmuje:

 • pęknięcie małych powierzchownych naczynek nosa,
 • infekcję,
 • zaburzone gojenie się ran,
 • ryzyko związane ze znieczuleniem,
 • nadmierne krwawienie,
 • asymetrię nosa,
 • zmiany w czuciu w obrębie skóry (odrętwienie),
 • zaburzenia drożności nosa
 • nierówności przegrody,
 • blizny,
 • zmiany w kolorze skóry,
 • obrzęk,
 • konieczność powtórnej operacji.

Korekta nosa - jak wygląda?

CHIRURGIA PLASTYCZNA TWARZY

Plastyka powiek górnych i dolnych

Korekta powiek górnych i dolnych może dostarczyć naszym pacjentom dużo pozytywnych doznań mimo, iż zabiegi te są stosunkowo krótkie.

Podniesienie brwi

Podniesienie brwi to zabieg, którego wykonanie może dostarczyć naszym pacjentom dużo pozytywnych doznań. Jest on jednym z krótszych i można go wykonać kilkoma technikami operacyjnymi.

Korekcja nosa

Korekta nosa (rhinoplastyka) ma na celu poprawienie wyglądu i proporcji nosa, uwydatniając harmonię rysów twarzy i poprawiając samoocenę.

Operacja przegrody nosa

Operacja przegrody nosa (septoplastyka) ma na celu poprawę drożności nosa i komfortu oddychania przez nos.

Korekta uszu

Korekta odstających uszu jest dla wielu pacjentów zabiegiem, warunkującym dobre samopoczucie.

Lifting twarzy i szyi

Lifting twarzy i szyi to zabieg, którego wykonanie przywraca pacjentom młodszy, atrakcyjniejszy wygląd.

Podniesienie wargi górnej

Zabieg podniesienia wargi górnej ma na celu jej skrócenie w wymiarze pionowym, co zmniejsza jej wysokość i bardziej odsłania górne zęby.

Piezo – ultradźwiękowa plastyka nosa

Ta innowacyjna technologia pozwala na precyzję i kontrolę wymaganą do zmiany wyglądu nosa w mniej agresywny sposób. Wykorzystuje wibracje ultradźwiękowe do precyzyjnego, delikatnego cięcia i przekształcania kości.

Piersi

Plastyka piersi,
Powiększanie piersi,
Redukcja piersi,
Rekonstrukcja piersi

Twarz

Lifting twarzy,
Korekcja nosa,
Plastyka powiek,
Lifting brwi

Ciało

Plastyka brzucha,
ud i ramion,
liposukcja,
plazma argonowa

Chirurgia plastyczna - Cennik

Kontakt

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami informujemy, że treści zamieszczone na stronie drozdowski.clinic są skierowane wyłącznie do profesjonalistów w dziedzinie wyrobów medycznych

Potwierdź status profesjonalisty.

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami informujemy, że treści zamieszczone na stronie sudetiamed.pl są skierowane wyłącznie do profesjonalistów w dziedzinie wyrobów medycznych tj. osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi oraz ich pracowników i współpracowników. Jeśli chcesz przejść na stronę, potwierdź swój status: