UWAGA! Już otwarte, zapraszamy!

dr n. med. Piotr Drozdowski

Chirurgia plastyczna
Założyciel Sudetia Med

Dr n. med. Piotr Drozdowski

Pochodzenie i Edukacja

Pochodząc z rodziny lekarskiej, dr Piotr Drozdowski od najmłodszych lat interesował się medycyną. Jego Mama jest cenionym dermatologiem, a wujek, ojciec chrzestny, pracuje jako doświadczony chirurg. Dr Drozdowski z wyróżnieniem ukończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, zdobywając Nagrodę J.M. Rektora. W czasie studiów spędził piąty rok na Uniwersita’delgi Studi di Perugia we Włoszech, uczestnicząc w programie stypendialnym Socrates – Erasmus.

Chirurgia plastyczna - Cennik

Zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej

Piersi

Plastyka piersi, Powiększanie piersi, Redukcja piersi, Rekonstrukcja piersi

Twarz

Plastyka twarzy, Lifting twarzy, Korekcja nosa, Plastyka powiek

Ciało

Plastyka brzucha, ud i ramion, liposukcja

Praca i Specjalizacja

Od 2007 roku, dr Drozdowski pracuje w Klinice i Oddziale Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdroju. Współpracował z wybitnymi specjalistami takimi jak prof. Kazimierz Kobus, prof. Piotr Wójcicki i dr Ireneusz Łątkowski. W roku 2015 uzyskał tytuł specjalisty z zakresu chirurgii plastycznej, a jego mentorem był dr Ireneusz Łątkowski. Poza pracą w Polsce, dr Drozdowski odbył liczne staże krajowe i zagraniczne, m.in. we Wrocławiu, Łęcznej, Gdańsku, Warszawie, Perugii, Padwie, Berlinie i Debreczynie, Durham (USA).
W 2016 roku, dr Drozdowski został starszym asystentem w zespole chirurgii rekonstrukcyjnej w Klinice Chirurgii Onkologicznej i Mikrochirurgicznej Centrum Onkologii – Instytutu w Gliwicach, pod kierownictwem Prof. Adama Maciejewskiego.

Osiągnięcia i Członkostwo

Dr n. med. Piotr Drozdowski zdobył międzynarodowe uznanie, zdając serię egzaminów specjalistycznych w Brukseli i stając się członkiem Europejskiej Rady Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej (Fellow of the European Board of Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgery). W 2018 roku obronił pracę doktorską w Instytucie Onkologii, poświęconą mikrochirurgicznemu leczeniu pacjentów z zaawansowanymi zmianami nowotworowymi kończyn i tułowia. Jest aktywnym tłumaczem wykładów z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej z języka włoskiego i angielskiego. Dr Drozdowski jest autorem i współautorem ponad 20 prac naukowych publikowanych w krajowych i zagranicznych czasopismach medycznych. Brał udział w wielu konferencjach naukowych z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej.

Pasje i Hobby

Obok chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej, dr Drozdowski kocha swoją rodzinę, sport i muzykę. Jest żonaty i ma dwie córeczki. W wolnych chwilach uprawia narciarstwo zjazdowe, biegowe, kolarstwo górskie, biegi i tenis ziemny. Jest również utalentowanym muzykiem, grającym na pianinie, gitarze i perkusji.

Zarezerwuj wizytę teraz

Kontakt

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami informujemy, że treści zamieszczone na stronie drozdowski.clinic są skierowane wyłącznie do profesjonalistów w dziedzinie wyrobów medycznych

Potwierdź status profesjonalisty.

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami informujemy, że treści zamieszczone na stronie sudetiamed.pl są skierowane wyłącznie do profesjonalistów w dziedzinie wyrobów medycznych tj. osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi oraz ich pracowników i współpracowników. Jeśli chcesz przejść na stronę, potwierdź swój status: