UWAGA! Już otwarte, zapraszamy!

PODNIESIENIE BIUSTU

Podniesienie biustu

Najważniejsze informację!

CZAS TRWANIA ZABIEGU 2-3 godziny
POBYT W KLINICE 1-2 dni
REKONWALESCENCJA Przez pierwsze 2-3 tygodnie po operacji unikać wykonywania czynności wymagających wysiłku fizycznego (np. sprzątanie, odkurzanie, pranie ręczne, etc). Podczas całego pierwszego etapu rekonwalescencji, tj. przez sześć kolejnych tygodni po operacji, obowiązuje zakaz uprawiania sportu (aerobic, siłownia, pływanie, itp.). Do 6 miesięcy po operacji zalecamy nie korzystać z sauny oraz solarium; należy też unikać intensywnego opalania się.
WYMAGANE BADANIA grupa krwi, morfologia, APTT, INR, sód, potas, chlorki,kreatynina, anty HBs, HBs antygen, anty- HCV, EKG, USG piersi lub mammografia u pacjentek 50+, zaświadczenie od internisty, RTG klatki piersiowej
ZNIECZULENIE Ogólne
CENA od 21000 zł

PODNIESIENIE PIERSI - KONSULTACJA A ZABIEG

W przypadku naszych pacjentów przyjeżdżających z odległych rejonów kraju oraz z zagranicy, konsultacja przed operacją podniesienia piersi, kwalifikująca pacjentów do zabiegu, powinna zostać przeprowadzona nie później niż na dzień przed zaplanowanym zabiegiem.

W trakcie konsultacji z chirurgiem plastykiem powinnaś zapytać o wszystkie kwestie związane z planowaną operacją, które Cię nurtują i budzą niepokój.

Czas konsultacji z chirurgiem plastycznym nie jest w żaden sposób ograniczony!
Podczas rozmowy z lekarzem możesz swobodnie omówić z lekarzem zakres oraz przebieg planowanej operacji podniesienia biustu. Wybierana jest wówczas także metoda operacyjna. Chirurg plastyczny omawia również z pacjentką stopień ryzyka operacyjnego oraz przebieg okresu rekonwalescencji.

WAŻNE! W dniu zaplanowanego zabiegu należy być na czczo (nie wolno spożywać żadnych pokarmów ani płynów na 6 godzin przed zabiegiem).

Podniesienie biustu (plastyka)

To zabieg, który stosuje się, gdy piersi pod wpływem siły grawitacji oraz osłabienia tkanki stają się opadające oraz pozbawione jędrności. Nawet jeśli nadal zachowują rozmiary proporcjonalne do ciała, ich kształt bywa dość daleki od ideału.

Najczęstszymi przyczynami, z powodu których kobiety decydują się na operację podniesienia biustu są:
  • Utrata jędrności i objętości piersi po ciąży.
  • Wiotkie, opadające piersi po utracie dużej masy ciała.
  • Opadające piersi, które straciły swój wcześniejszy kształt ze względu na postępujące procesy starzenia się.

Chirurdzy plastyczni operujący w naszej Klinice zgodnie twierdzą, że najczęściej wyrażaną obawą przed operacją plastyczną piersi jest lęk przed bólem. Tymczasem 95% pacjentek, które poddały się operacji podniesienia piersi w naszej klinice twierdzi, że wspominany ból i inne uciążliwości przypisywane temu zabiegowi są mocno przesadzone.

OPERACJA PODNIESIENIA BIUSTU

Aby zagwarantować pożądany efekt operacji podniesienia piersi specjaliści pracujący w Sudetia-Med stosują dwie metody operacyjne:

Pierwsza metoda operacyjna – mniej inwazyjna – mająca na celu podniesienie piersi polega na wypełnieniu pustego gruczołu piersiowego odpowiednim implantem piersiowym, który jednocześnie nadaje oczekiwany kształt piersiom. Technika ta stosowana jest szczególnie w przypadku pacjentek, którym nie zależy na zmniejszeniu wielkości piersi, a opadanie piersi nie jest zbyt duże.

W przypadku większego opadania piersi konieczna jest plastyka piersi polegająca na usunięciu nadmiaru luźnej skóry piersi i podszyciu gruczołu piersiowego.
W zależności od złożoności operacji, może być wymagane cięcie na piersi:
  • w kształcie odwróconej litery T (tzw. kotwica): cięcie wkoło otoczki, pionowe od otoczki do bruzdy pod piersią i wzdłuż fałdu podpiersiowego.
  • w kształcie tzw. klucza (metoda Le Jour): cięcie wkoło otoczki i pionowe od otoczki do bruzdy pod piersią.
  • cięcie tylko wkoło otoczki

SZWY
Po operacji podniesienia piersi zakładane są szwy, które należy usunąć 8-14 dni po operacji, chyba że lekarz zastosował szwy rozpuszczalne. Zastosowanie po operacji plastyki piersi rozpuszczalnych szwów, to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza dla pacjentów z zagranicy, którzy mogą mieć problem z umówieniem się na wizytę do swojego lekarza.

Rodzaj zakładanych szwów jest kwestią indywidualną, omawianą z pacjentem podczas konsultacji przedoperacyjnej.

Interaktywna galeria przed i po

CHIRURGIA PLASTYCZNA PIERSI

Operacja powiększenia biustu

Powiększenie piersi to zabieg, który pomaga kobietom zwiększyć rozmiar swojego biustu.

Implanty piersi

Implanty piersi to popularny zabieg, który pomaga kobietom uzyskać bardziej estetyczny wygląd swojego biustu.

Zmniejszenie biustu

Redukcja piersi jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet, które chcą zmniejszyć rozmiar swojego biustu ze względu na problemy zdrowotne lub estetyczne.

Ginekomastia

Ginekomastia to zaburzenie, które powoduje powiększenie piersi u mężczyzn.

Kontakt

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami informujemy, że treści zamieszczone na stronie drozdowski.clinic są skierowane wyłącznie do profesjonalistów w dziedzinie wyrobów medycznych

Potwierdź status profesjonalisty.

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami informujemy, że treści zamieszczone na stronie sudetiamed.pl są skierowane wyłącznie do profesjonalistów w dziedzinie wyrobów medycznych tj. osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi oraz ich pracowników i współpracowników. Jeśli chcesz przejść na stronę, potwierdź swój status: