UWAGA! Już otwarte, zapraszamy!

ZMNIEJSZENIE BIUSTU

Zmniejszenie biustu

Najważniejsze informację!

CZAS TRWANIA ZABIEGU 2-4 godziny
POBYT W KLINICE 1-2 dni
REKONWALESCENCJA Pacjentka otrzymuje od nas specjalny, dobrze dopasowany biustonosz ze wskazaniem do noszenia ciągłego przez 6 tygodni. W pierwszych czterech tygodniach zalecane jest zwracanie szczególnej uwagi na reakcje organizmu. Mimo braku bólu lub innych objawów świadczących o niedawnej operacji należy unikać forsowania się, wykonywania gwałtownych, energicznych ruchów. Zalecany jest spokój, aby umożliwić szybkie gojenie. Aktywność sportowa, prace domowe (np. prasowanie, mycie okien), intensywny ruch mięśni piersiowych czy sen w pozycji na brzuchu są w tym czasie wykluczone. Należy również unikać nadmiernego nasłonecznienia, korzystania z solarium i sauny. Przez pierwsze trzy miesiące po zagojeniu wskazane jest samodzielne intensywne masowanie piersi oraz stosowanie maści i kremów zmiękczających blizny. Zgodnie z zaleceniami chirurga plastyka szwy usuwa się zwykle 10-14 dni po zabiegu. Dokładne informacje na temat dalszego indywidualnego postępowania każdy Pacjentka otrzymuje przy wypisie z kliniki.
WYMAGANE BADANIA grupa krwi, morfologia, APTT, INR, sód, potas, chlorki,kreatynina, anty HBs, HBs antygen, anty- HCV, EKG, USG piersi lub mammografia u pacjentek 50+, zaświadczenie od internisty, RTG klatki piersiowej
ZNIECZULENIE Ogólne
CENA od 23000 zł

Zmniejszenie biustu - operacja, która cieszy się popularnością na całym świecie

Zmniejszenie piersi (redukcja) ma na celu usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej, tkanki gruczołowej i skóry, żeby w rezultacie uzyskać rozmiar piersi proporcjonalny do sylwetki.

Zbyt duże piersi mogą powodować u niektórych kobiet problemy zarówno zdrowotne, jak i emocjonalne. Ciężar nadmiernej tkanki tłuszczowej może utrudniać prowadzenie aktywnego trybu życia, zaś dyskomfort emocjonalny i uczucie skrępowania, które często towarzyszą kobietom z wielkim biustem, jest tak samo dla nich istotną kwestią, jak dyskomfort fizyczny i ból. Operacja plastyczna piersi może być jedynym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy biust staje się przyczyną fizycznych i psychicznych dolegliwości. Niepożądane skutki posiadania zbyt dużego biustu:
 • Nadmiernie obciążony kręgosłup, co może być przyczyną powstania jego wady, utrudniać oddychanie i przeszkadzać w zwykłej aktywności fizycznej.
 • Przyciągają nadmierną uwagę innych osób, co może być krępujące.
 • Zaburzają proporcje sylwetki, powodują, że wydaje się ona zbyt masywna i grubsza niż w rzeczywistości.
 • Bóle w obszarze piersi, karku czy pleców.
Operacja plastyczna piersi jest często najlepszym sposobem na wyeliminowanie tych wszystkich psycho-fizycznych dolegliwości. Zaniedbanie tego problemu najczęściej prowadzi do schorzeń, których skutków nie da się już odwrócić.


Zmniejszenie biustu
Co powinnaś wiedzieć?

1. Przygotowanie się do zabiegu


Ważne kroki przed operacją

Jeśli planujesz zabieg zmniejszania biustu, istnieje kilka ważnych czynników, o których warto pamiętać i zastosować się do nich przed operacją. Poniżej przedstawiamy kilka zaleceń, które pomogą Ci odpowiednio przygotować się do zabiegu.

Badania zalecane przez lekarza

Przed przystąpieniem do zabiegu konieczne jest przeprowadzenie określonych badań, które są niezbędne w procesie kwalifikacji do operacji. Zrób wszystkie badania zalecone przez lekarza i dostarcz wyniki przed planowanym terminem zabiegu. Mogą to być badania krwi, badania układu krzepnięcia krwi, morfologia krwi, poziom glukozy we krwi, elektrolity, EKG oraz ewentualne badania obrazowe, takie jak mammografia lub USG piersi. Dokładne wyniki badań są istotne dla bezpieczeństwa i skuteczności przeprowadzanego zabiegu.

Przyjmowanie leków

Przed operacją lekarz udzieli Ci szczegółowych wskazówek odnośnie zażywanych leków. Ważne jest, abyś dokładnie stosowała się do tych zaleceń. Niektóre leki, takie jak aspiryna i jej pochodne, mogą wpływać na krzepliwość krwi, dlatego ważne jest przerwanie ich przyjmowania w odpowiednim czasie przed operacją. Skonsultuj się z lekarzem w przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących przyjmowanych leków lub suplementów diety.

Ogranicz lub zrezygnuj z palenia

Palenie papierosów może mieć negatywny wpływ na proces gojenia się ran i ogólny przebieg operacji. Zaleca się ograniczenie lub całkowite zaprzestanie palenia na co najmniej cztery tygodnie przed planowanym zabiegiem. Palenie może wpływać na krążenie krwi i zdolność organizmu do regeneracji tkanek, dlatego ważne jest podjęcie działań mających na celu poprawę stanu zdrowia przed operacją. Pamiętaj, że dokładne przestrzeganie zaleceń lekarza przed operacją zmniejszania biustu jest kluczowe dla zapewnienia bezpiecznego i skutecznego przebiegu zabiegu oraz szybkiego powrotu do zdrowia po operacji.

2. Zażywanie leków przed zabiegiem

Przed przystąpieniem do zabiegu powiększania biustu, ważne jest zapoznanie się z odpowiednimi wytycznymi dotyczącymi zażywania leków. Pamiętaj, że co najmniej dwa tygodnie przed zabiegiem operacyjnym powinnaś powstrzymać się od przyjmowania leków zawierających kwas acetylosalicylowy, takich jak Polopiryna, Aspiryna, Polocard, Acard.

3. Możliwości cięć chirurgicznych

4. Przebieg cięcia chirurgicznego

Po wykonaniu cięć chirurgicznych jest przemieszczana otoczka brodawki. Jeżeli to konieczne, jest ona wtedy również zmniejszana. Tkanki piersi są redukowane, pierś podnoszona, nadaje jej się nowy, „zgrabny” kształt. Zazwyczaj kompleks otoczki brodawki nie jest odcinany od swojego pierwotnego unerwienia i ukrwienia; zabieg taki wykonuje się bardzo rzadko, tylko w przypadku piersi olbrzymich. Zabieg trwa zwykle od 2 do 4 godzin. Jednakże na podziwianie w pełni osiągniętych rezultatów należy poczekać nawet kilka tygodni, miesięcy. Obrzęki u różnych osób ustępują z różna szybkością, czasami niesymetrycznie.

5. Ryzyko i możliwe powikłania

Decyzja o poddaniu się operacji jest kwestią niezwykle indywidualną. Pacjentka musi sama ocenić, czy w jej przypadku zabieg spełni jej oczekiwania i czy akceptuje w pełni możliwe ryzyko i potencjalne powikłania. Ryzyko obejmuje:
 • przerost blizn,
 • infekcje,
 • zaburzenia gojenia się ran,
 • ryzyko związane ze znieczuleniem,
 • nadmierne krwawienie,
 • zmiany we wrażliwości sutków i piersi, które jakkolwiek w większości przypadków są dolegliwością tymczasową, w bardzo niewielu przypadkach odnotowano zmiany trwałe,
 • zmiany w kolorze skóry,
 • obrzęk,
 • nieregularności w zarysie konturu piersi,
 • asymetria piersi,
 • krwiaki,
 • niemożność karmienia piersią,
 • rmartwica skóry na pograniczu cięć pionowego i poziomego,
 • rmartwica kompleksu otoczka - brodawka,
 • konieczność powtórnej operacji.
UWAGA! Medycyna i chirurgia nie jest nauką ścisłą. Pomimo oczekiwania dobrych rezultatów zabiegu, nie ma na nie żadnych gwarancji. W niektórych sytuacjach może się okazać niemożliwym osiągnięcie optymalnych rezultatów wykonując tylko jeden zabieg. Niekiedy kolejna, mała korekta, może być wymagana, aby osiągnąć zamierzony cel estetyczny.

6. Zalecenia pozabiegowe

 • Od pierwszego dnia po operacji należy przyjmować Rutinoscorbin (lub witaminę C) – 3 x dziennie po 1 tabletce przez kolejne 14 dni.
 • Przez 3 tygodnie po operacji obowiązuje całkowity zakaz wykonywania prostych czynności wymagających wysiłku fizycznego takich jak: sprzątanie, odkurzanie, pranie ręczne itp.
 • Przez 6 tygodni po operacji obowiązuje zakaz uprawiania sportów wymagających wysiłku fizycznego, takich jak: aerobic, siłownia, fitness, pływanie itp.
 • W ciągu pierwszych 6 miesięcy po operacji obowiązuje zakaz korzystania z solarium, sauny oraz intensywnego opalania się.
 • Reszta zaleceń pooperacyjnych zostaje wydana pacjentowi po zabiegu operacyjnym ,
 • zmiany we wrażliwości sutków i piersi, które jakkolwiek w większości przypadków są dolegliwością tymczasową, w bardzo niewielu przypadkach odnotowano zmiany trwałe,
Informujemy, iż z racji na to, że każdy pacjent jest traktowany indywidualnie i poszczególne przypadki różnią się między sobą, niektóre punkty niniejszych zaleceń pooperacyjnych mogą być inne aniżeli te, które pacjent otrzyma od swojego lekarza prowadzącego w klinice

Interaktywna galeria przed i po

CHIRURGIA PLASTYCZNA PIERSI

Operacja powiększenia biustu

Powiększenie piersi to zabieg, który pomaga kobietom zwiększyć rozmiar swojego biustu.

Implanty piersi

Implanty piersi to popularny zabieg, który pomaga kobietom uzyskać bardziej estetyczny wygląd swojego biustu.

Podniesienie biustu

Podniesienie biustu jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet, które chcą poprawić kształt swojego biustu po ciąży lub z wiekiem.

Ginekomastia

Ginekomastia to zaburzenie, które powoduje powiększenie piersi u mężczyzn.

Kontakt

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami informujemy, że treści zamieszczone na stronie drozdowski.clinic są skierowane wyłącznie do profesjonalistów w dziedzinie wyrobów medycznych

Potwierdź status profesjonalisty.

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami informujemy, że treści zamieszczone na stronie sudetiamed.pl są skierowane wyłącznie do profesjonalistów w dziedzinie wyrobów medycznych tj. osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi oraz ich pracowników i współpracowników. Jeśli chcesz przejść na stronę, potwierdź swój status: