UWAGA! Już otwarte, zapraszamy!

GINEKOMASTIA

Ginekomastia

Najważniejsze informacje

CZAS TRWANIA ZABIEGU 1-2 godziny
POBYT W KLINICE 1-2 dni
REKONWALESCENCJA Po operacji otrzymasz dobrze dopasowany pas uciskający lub kamizelkę ze wskazaniem do noszenia ciągłego przez kilka kolejnych tygodni W dniu wypisu otrzymasz też kartę zaleceń pooperacyjnych z wszystkimi istotnymi informacjami, niezbędnymi w okresie rekonwalescencji Przez pierwsze 2-3 tygodnie po operacji należy unikać wykonywania czynności wymagających wysiłku fizycznego Podczas całego pierwszego etapu rekonwalescencji, tj. przez sześć kolejnych tygodni po operacji, obowiązuje zakaz uprawiania sportu (aerobic, siłownia, pływanie, itp.) Do 6 miesięcy po operacji zalecamy nie korzystać z sauny oraz solarium; należy też unikać intensywnego opalania się
WYMAGANE BADANIA badanie krwi (testosteron, estradiol, prolaktyna, SHBG, TSH, FSH, LH, morfologia, próby wątrobowe i nerkowe, markery nowotworowe), USG sutków, czasami konieczne jest też USG jąder i jamy brzusznej.
ZNIECZULENIE Ogólne
CENA od 12000 zł

Na czym polega operacja Ginekomastii?

Operacja ginekomastii polega na zredukowaniu objętości piersi mężczyzny i poprawieniu kształtu klatki piersiowej. W niektórych przypadkach nadmierna ilość tkanek piersi może powodować zwiotczenie i rozciągnięcie się otoczki brodawki. W takich przypadkach pozycja i rozmiar otoczki sutka może być skorygowana chirurgicznie. Dla komfortu pacjenta zabieg ten jest przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym.

LECZENIE GINEKOMASTII

Ginekomastia u dojrzewających chłopców często nie wymaga specjalistycznego leczenia. Niemniej jednak, jeśli występują inne przyczyny lub problem utrzymuje się po okresie dojrzewania, istnieją różne skuteczne metody leczenia. W przypadku ginekomastii można rozważyć zmianę leków, terapię hormonalną, liposukcję lub chirurgiczne usunięcie nadmiaru tkanki piersiowej i skóry. Ostateczna decyzja dotycząca najlepszego podejścia do leczenia powinna być podjęta po konsultacji z doświadczonym lekarzem, specjalistą chirurgiem plastycznym. Nasz zespół doświadczonych chirurgów plastycznych jest do Twojej dyspozycji, aby odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania i pomóc Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie. Zachęcamy do kontaktu z nami już dziś!"

Kliknij, aby zadzwonić: +48 539 349 288


Ginekomastia Co powinieneś wiedzieć?

1. Przyczyna ginekomastii


Zmiany hormonalne (zaburzenia równowagi pomiędzy testosteronem a estrogenem). Jeżeli zmiany te dotyczą nastolatków, to problem zazwyczaj znika w momencie zakończenia procesu dojrzewania. Dolegliwość może się też pojawić wraz z postępowaniem procesu starzenia się – mężczyźni produkują wówczas mniej testosteronu, który normalnie równoważy niepożądane działania estrogenu Otyłość. Może ona powodować gromadzenie się tkanki tłuszczowej w piersiach. Otyłość powoduje też podwyższenie poziomu estrogenu, który stymuluje powiększenie gruczołów piersiowych Efekt uboczny zażywania niektórych leków Problem może powodować psychiczny dyskomfort i wpływać niekorzystnie na samoocenę ograniczając codzienną aktywność fizyczną.

Ginekomastia może być zlokalizowana jednostronnie lub obustronnie i charakteryzuje ją:

  • Nadmierna ilość zgromadzonej w rejonie sutka tkanki tłuszczowej,
  • Nadmiernie rozbudowana tkanka gruczołowa,
  • Czasami nadmierna ilość luźnej skóry piersi.

2. Nadmierna ilość tkanki tłuszczoweji


Jeżeli problemem jest nadmierna ilość tkanki tłuszczowej rozwiązaniem problemu jest liposukcja piersi. Małe wejścia kaniuli do odsysania tkanki tłuszczowej po wygojeniu się nie pozostawiają po sobie praktycznie śladu lub jest to naprawdę bardzo niewielka blizna (blizny punktowe).

3. Nadmiernie rozbudowana tkanka gruczołowa


Jeżeli problem ginekomastii jest spowodowany nadmiernie rozbudowaną tkanką gruczołową, wówczas należy wykonać usunięcie nadmiaru tkanki gruczołowej. Jest to operacja zawierająca cięcie chirurgiczne, pozostawiająca najczęściej blizny wokół otoczki sutka. W przypadku dużej redukcji blizna skóry może wychodzić poza obręb otoczki.

4. Nadmierna ilość tkanki tłuszczowej oraz rozbudowana tkanka gruczołowa


Najczęściej problem ginekomastii jest złożony: wymaga zarówno wycięcia (zredukowania) gruczołu piersi, jak i liposukcji nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej.

5. Rezultat operacji


Efekt operacji ginekomastii jest widoczny praktycznie zaraz po zabiegu. W miarę upływu czasu proces gojenia się postępuje, w wyniku czego znikają zasinienia (zazwyczaj do tygodnia) i ustępują obrzęki pooperacyjne (do 4-6 tygodni).

Ostateczny rezultat zabiegu jest widoczny po 3-6 miesiącach. Blizny pooperacyjne bledną, stając się mniej widoczne. Właściwie każda metoda ginekomastii wiąże się z wykonaniem nacięć na skórze. Większość blizn jest ukryta w naturalnych konturach ciała, przez co są praktycznie niezauważalne. Niektóre jednak wychodzą poza naturalne bruzdy piersi, co pozwala osiągnąć możliwie najlepszy rezultat zabiegu.

UWAGA! Medycyna i chirurgia nie jest nauką ścisłą. Pomimo oczekiwania dobrych rezultatów zabiegu, nie ma na nie żadnych gwarancji. W niektórych sytuacjach może się okazać niemożliwym osiągnięcie optymalnych rezultatów wykonując tylko jeden zabieg. Niekiedy kolejna, mała korekta, może być wymagana ażeby osiągnąć zamierzony cel estetyczny.

Ginekomastia - jak wygląda?

CHIRURGIA PLASTYCZNA PIERSI

Operacja powiększenia biustu

Powiększenie piersi to zabieg, który pomaga kobietom zwiększyć rozmiar swojego biustu.

Implanty piersi

Implanty piersi to popularny zabieg, który pomaga kobietom uzyskać bardziej estetyczny wygląd swojego biustu.

Zmniejszenie biustu

Redukcja piersi jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet, które chcą zmniejszyć rozmiar swojego biustu ze względu na problemy zdrowotne lub estetyczne.

Podniesienie biustu

Podniesienie biustu jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet, które chcą poprawić kształt swojego biustu po ciąży lub z wiekiem.

Kontakt

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami informujemy, że treści zamieszczone na stronie drozdowski.clinic są skierowane wyłącznie do profesjonalistów w dziedzinie wyrobów medycznych

Potwierdź status profesjonalisty.

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami informujemy, że treści zamieszczone na stronie sudetiamed.pl są skierowane wyłącznie do profesjonalistów w dziedzinie wyrobów medycznych tj. osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi oraz ich pracowników i współpracowników. Jeśli chcesz przejść na stronę, potwierdź swój status: