UWAGA! Już otwarte, zapraszamy!

PLASTYKA POWIEK

Plastyka powiek

Najważniejsze informacje

CZAS TRWANIA ZABIEGU 1-2 godziny
POBYT W KLINICE ambulatoryjnie
REKONWALESCENCJA W pierwszych czterech tygodniach należy unikać skrajnych warunków atmosferycznych, przeciągów oraz forsowania się. Zalecany jest spokój, aby umożliwić szybkie gojenie. Należy również unikać nasłonecznienia, solarium i sauny. Zgodnie z zaleceniami chirurga plastyka, szwy usuwa się po 7-10 dniach. Więcej informacji na temat dalszego indywidualnego postępowania każdy pacjent otrzymuje przy wypisie z kliniki.
WYMAGANE BADANIA badanie krwi (morfologia,APTT, PT, INR, próby wątrobowe i nerkowe,wirusologia, TSH)
ZNIECZULENIE Miejscowe
CENA od 6000 zł

Korekta powiek górnych i dolnych

Pomimo tego, że zabieg korekcji powiek górnych i dolnych dotyczy niewielkiego obszaru twarzy, potrafi przynieść naprawdę spektakularne efekty. Zabieg korekcji powiek górnych jest krótki i polega na nacięciu w naturalnym fałdzie skóry, następnie wycina się nadmiar skóry i przeważnie nadmiar mięśnia okrężnego oka oraz tzw. przepukliny tłuszczowe. Ranę zszywa się bardzo cienką nitką. Finalnie blizna przebiega w naturalnych zagięciach skóry tak, że jest praktycznie niewidoczna.

NA CZYM POLEGA PLASTYKA POWIEK?

Plastyka powiek dolnych polega na wykonaniu nacięcia poniżej brzegu rzęsowego, co po operacji jest praktycznie niewidoczne. Następnie oddziela się skórę do dolnego brzegu oczodołu, a jeśli jest taka potrzeba, nacina się przegrodę oczodołową i usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej, likwidując tzw. przepukliny tłuszczowe pod oczami. Ostatnim etapem tego zabiegu jest usunięcie nadmiaru skóry w odpowiedniej ilości, aby nie doszło do wywinięcia powieki. Zszycie rany kończy ten zabieg. W celu ochrony przed infekcją na ranę zakłada się maść z antybiotykiem. Efekty zabiegu korekcji górnych i dolnych powiek są długotrwałe i dają efekt odmłodzenia całej twarzy. Dzięki temu możemy poczuć się bardziej pewni siebie, bardziej otwarci i pozbawieni kompleksu upływu czasu. Większa wyrazistość twarzy powoduje, iż możemy być postrzegani jako osoby zdecydowane i pełne sił witalnych. Krótki czas trwania zabiegu, łagodny i bezbolesny przebieg, brak potrzeby hospitalizacji oraz szybki powrót do normalnego funkcjonowania powodują, iż zabiegi te są wykonywane bardzo często nie tylko przez osoby starsze, ale również w wieku średnim.


Plastyka powiek
Co powinieneś wiedzieć?

1. Kwalifikacja do zabiegu


W przypadku osób przyjeżdżających z odległych rejonów kraju oraz z zagranicy, konsultacja przedzabiegowa, kwalifikująca pacjentów do zabiegu, powinna zostać przeprowadzona nie później niż na dzień przed zaplanowanym zabiegiem. W trakcie konsultacji pacjentka powinna pytać o wszystko, co budzi jej niepokój w związku z planowaną operacją. W trakcie konsultacji pacjent powinien zadać pytania na tematy, które go nurtowały oraz budziły niepokój względem planowanej operacji. Specjalista chirurg plastyk, który będzie wykonywał zabieg, w sposób drobiazgowy omawia szczegóły planowanej operacji, uzgadnia i zaznacza zakres operacji oraz omawia technikę operacyjną. Jeśli pacjent jest obciążony dolegliwościami, lub jeśli jest w trakcie przyjmowania leków musi o tym poinformować chirurga plastyka. W trakcie konsultacji pacjent informowany jest również o niebezpieczeństwach związanych z wykonaniem zabiegu.

2. Zabieg i pobyt w klinice


Zabieg ten wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Pobyt w klinice zależny jest od woli pacjenta. Godzinę po wykonaniu zabiegu można opuścić placówkę.

3. Ryzyko i możliwe powikłania


Tak jak przy każdym zabiegu, istnieje możliwość infekcji, krwawienia, trwałych napięć czy powstania blizn lub krwiaków. W razie wątpliwości mogą Państwo porozmawiać z naszym chirurgiem. Niezależnie od teoretycznej możliwości wystąpienia jakiegoś powikłania chirurgicznego, w naszej klinice nie mieliśmy takich przypadków.

4. Zalecenia pozabiegowe


  • Codzienna dezynfekcja ran kwasem bornym
  • Przez 6 tygodni po operacji obowiązuje zakaz uprawiania sportów wymagających wysiłku fizycznego, takich jak: aerobic, siłownia, fitness, pływanie itp.
  • W ciągu pierwszych 6 miesięcy po operacji obowiązuje zakaz korzystania z solarium, sauny oraz intensywnego opalania się.
  • Reszta zaleceń pozabiegowych jest podawana do wiadomości pacjenta po zabiegu operacyjnym

Informujemy, że ze względu na to, że każdy pacjent jest traktowany indywidualnie i poszczególne przypadki różnią się między sobą, niektóre punkty niniejszych zaleceń pooperacyjnych mogą być inne aniżeli te, które pacjent otrzyma od swojego lekarza prowadzącego w klinice.

Korekta powiek - jak wygląda?

CHIRURGIA PLASTYCZNA TWARZY

Plastyka powiek górnych i dolnych

Korekta powiek górnych i dolnych może dostarczyć naszym pacjentom dużo pozytywnych doznań mimo, iż zabiegi te są stosunkowo krótkie.

Podniesienie brwi

Podniesienie brwi to zabieg, którego wykonanie może dostarczyć naszym pacjentom dużo pozytywnych doznań. Jest on jednym z krótszych i można go wykonać kilkoma technikami operacyjnymi.

Korekcja nosa

Korekta nosa (rhinoplastyka) ma na celu poprawienie wyglądu i proporcji nosa, uwydatniając harmonię rysów twarzy i poprawiając samoocenę.

Operacja przegrody nosa

Operacja przegrody nosa (septoplastyka) ma na celu poprawę drożności nosa i komfortu oddychania przez nos.

Korekta uszu

Korekta odstających uszu jest dla wielu pacjentów zabiegiem, warunkującym dobre samopoczucie.

Lifting twarzy i szyi

Lifting twarzy i szyi to zabieg, którego wykonanie przywraca pacjentom młodszy, atrakcyjniejszy wygląd.

Podniesienie wargi górnej

Zabieg podniesienia wargi górnej ma na celu jej skrócenie w wymiarze pionowym, co zmniejsza jej wysokość i bardziej odsłania górne zęby.

Piezo – ultradźwiękowa plastyka nosa

Ta innowacyjna technologia pozwala na precyzję i kontrolę wymaganą do zmiany wyglądu nosa w mniej agresywny sposób. Wykorzystuje wibracje ultradźwiękowe do precyzyjnego, delikatnego cięcia i przekształcania kości.

Kontakt

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami informujemy, że treści zamieszczone na stronie drozdowski.clinic są skierowane wyłącznie do profesjonalistów w dziedzinie wyrobów medycznych

Potwierdź status profesjonalisty.

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami informujemy, że treści zamieszczone na stronie sudetiamed.pl są skierowane wyłącznie do profesjonalistów w dziedzinie wyrobów medycznych tj. osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi oraz ich pracowników i współpracowników. Jeśli chcesz przejść na stronę, potwierdź swój status: