UWAGA! Już otwarte, zapraszamy!

PIEZO - Ultradźwiękowa plastyka nosa

Piezo - Ultradźwiękowa plastyka nosa

Najważniejsze informacje

CZAS TRWANIA ZABIEGU 2 - 3 godziny
POBYT W KLINICE 1 - 2 dni
REKONWALESCENCJA Zastosowana tamponada przewodów nosowych utrzymana zostaje ok. 48-96 godzin. Po 8-10 dniach następuje zdjęcie opatrunku unieruchamiającego (szyny gipsowej lub termoplastycznej). Obrzęk ustępuje zazwyczaj po okresie ok. 3-4 tygodni od zabiegu. Pierwszego dnia po zabiegu należy pozostać w łóżku z głową uniesioną wyżej. Stosowanie zimnych okładów zmniejsza krwiaki i obrzęki. W ciągu następnych kilku dni nie należy zbyt aktywnie usuwać wysięku z nosa. Po zdjęciu opatrunku zewnętrznego można pokryć skórę makijażem. Przez trzy miesiące należy unikać urazów, przegrzewania się i oziębiania. Nos po operacji jest szczególnie wrażliwy na urazy, toteż należy zachować ostrożność podczas uprawiania sportów, niewskazane jest też przed upływem 3 tygodni noszenie okularów. Na początku trzeba również unikać nadmiernego nasłonecznienia oraz korzystania z solarium i sauny. Dokładne informacje na temat dalszego indywidualnego postępowania każdy pacjent otrzymuje przy wypisie z kliniki.
WYMAGANE BADANIA badanie krwi (grupa krwi, morfologia, APTT, PT, INR, próby wątrobowe i nerkowe, wirusologia, TSH),
ZNIECZULENIE Ogólne
CENA od 23 000 zł.

INNOWACYJNA TECHNOLOGIA PIEZO

Rynoplastyka, bardziej znana jako plastyka nosa, jest jedną z najczęściej wykonywanych operacji plastycznych na świecie. W ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci imponująco rozwinęły się techniki przeprowadzania plastyk nosa.

Wysoko wyspecjalizowani specjaliści w zakresie chirurgii nosa coraz ostrożniej przekształcają i modelują szkielet chrzęstno-kostny nosa, aby móc uzyskać najbardziej optymalny pod względem funkcjonalno-estetycznym efekt zabiegu. Pomimo tych postępów w filozofii i technice większość chirurgów nadal korzysta z tradycyjnych instrumentów operacyjnych. Od niedawna to się zmienia. Coraz częściej lekarze sięgaja po zaawansowane urządzenia korzystające z technologii ultradźwiękowej – PIEZO.


Ta innowacyjna technologia pozwala na precyzję i kontrolę wymaganą do zmiany wyglądu nosa w mniej agresywny sposób. Wykorzystuje wibracje ultradźwiękowe do precyzyjnego, delikatnego cięcia i przekształcania kości. Postęp ten umożliwia skrupulatną zmianę wyglądu kości nosowych przy jednoczesnej ochronie otaczającej tkanki miękkiej. Ta rewolucyjna procedura powoduje mniej krwawień, mniej zasinień, mniej obrzęków, szybszy powrót do zdrowia i lepsze wyniki operacji.

NA CZYM POLEGA PLASTYKA NOSA PIEZO

Plastyka nosa PIEZO jest rewolucyjnym zabiegiem chirurgicznym. Wykorzystuje technologię ultradźwięków do zasilania małych precyzyjnych ostrzy, które umożliwiają chirurgowi prawdziwe „rzeźbienie” w kościach nosowych, zmieniając ich kształt i grubość w razie potrzeby, a nawet przecinając je, nie powodując żadnych uszkodzeń dla innych, miękkich tkanek nosa.

Technologia PIEZO jest znana w Europie już od kilkunastu lat i początkowo była stosowana głównie w stomatologii, z doskonałymi wynikami w leczeniu zaburzeń ortognatycznych. Dopiero po paru latach stworzona została seria specjalnych mikroczipów dostosowanych do potrzeb plastyki nosa. Tak szybki rozwój systemu był możliwy dzięki ogromnemu zaangażowaniu światowej sławy francuskiego chirurga plastyka Dr Oliviera Gerbaulta, który we współpracy z niemieckim ekspertem ds. plastyki nosa Dr. Milosem Kovaceviciem, opracowali całkowicie nową technikę operacyjną, która zrewolucjonizowała świat „plastyki nosa”.

[Doktorzy Kovacevic i Gerbault są innowatorami i nadal opracowują nowe metody i instrumenty, które poprawiają obsługę śródoperacyjną, prowadząc do jeszcze bardziej imponujących wyników.]

To cenne urządzenie pomaga zapewnić skuteczne rozwiązania dla pacjentów z szerokim zakresem oczekiwań związanych z rekonstrukcją nosa. Aspirator ultradźwiękowy eliminuje potrzebę stosowania wielu bardziej traumatycznych narzędzi do plastyki nosa i pozwala łatwiej manipulować jego kształtem. Instrument piezoelektryczny specjalizuje się w korekcji subtelnych nieregularności, usuwaniu i przekształcaniu kości, tworząc ogólnie bardziej symetryczny wygląd.

W JAKI SPOSÓB WYKONUJE SIĘ RYNOPLASTYKĘ PIEZO?

Podczas wykonywania tej procedury zazwyczaj stosowana jest „otwarta” plastyka nosa. Pozwala to zachować wyjątkową dokładność i precyzję w obszarach docelowych. Podczas wykonywania zabiegu lekarz kontroluje kość, dokładnie ją pozycjonuje, wygładza i koryguje do bardziej pożądanego kształtu.

Do niedawna pacjenci zainteresowani plastyką nosa najbardziej obawiali się „złamania kości nosa” i niepewnych rezultatów operacji. Klasyczne zestawy chirurgiczne używane od ponad wieku obejmują w zasadzie te same narzędzia chirurgiczne z niewielkimi zmianami i ulepszeniami. W szkielecie kostnym nosa podstawowymi narzędziami chirurga są dłuto i młoteczek. Celem chirurga jest usunąć garb z nosa, złamać kości grzbietu i poprzesuwać je tak, aby nos był węższy i prostszy. W większości przypadków wyniki tego typu operacji były w zupełności zadowalające, ale niekiedy kości nie łamią się dokładnie w punkcie, w jakim sobie chirurg zaplanuje.

Dzięki Piezo pracuje się zupełnie inaczej.

Przy użyciu aparatury PIEZO wykonuje się właściwie „rzeźbę” w kościach nosa. Kości kształtuje się tak, jaka jest potrzeba. Można sprawić, że kości są cieńsze, niekoniecznie je łamiąc.

Cała procedura odbywa się z doskonałym polem widzenia i pełną kontrolą. Dzięki zastosowaniu tej metody operacyjnej pacjent ma mniej krwawień, mniej zasinień, mniej obrzęków. Szybciej wraca do zdrowia i zyskuje lepszy, bardziej precyzyjny, wynik operacji.

DLACZEGO RYNOPLASTYKA Z PIEZO JEST TAK REWOLUCYJNA DLA CHIRURGÓW?


Piezo daje doskonałe rozwiązania poważnych problemów, z którymi musiał się zmierzyć chirurg plastyczny nosa. Chirurg widzi teraz kość, którą chce ukształtować.

W pełni kontroluje jej nową formę. Dokładnie monitoruje osłabienie kości, które chce przywrócić do normy. Teraz może wyszczuplić kości nosa, szczególnie u pacjentów z bardzo „ciężkim i grubym” szkieletem nosa. Poradzi sobie nawet z ruchomymi kościami po ostatnim urazie lub po „osteotomii”. Może czuć się komfortowo i bezpiecznie, że nie zrani miękkich tkanek operowanego obszaru takich jak skóra, błony śluzowe itp., ponieważ piezo wpływa tylko na kości.

Piezo - Ultradźwiękowa plastyka nosa

CHIRURGIA PLASTYCZNA TWARZY

Plastyka powiek górnych i dolnych

Korekta powiek górnych i dolnych może dostarczyć naszym pacjentom dużo pozytywnych doznań mimo, iż zabiegi te są stosunkowo krótkie.

Podniesienie brwi

Podniesienie brwi to zabieg, którego wykonanie może dostarczyć naszym pacjentom dużo pozytywnych doznań. Jest on jednym z krótszych i można go wykonać kilkoma technikami operacyjnymi.

Korekcja nosa

Korekta nosa (rhinoplastyka) ma na celu poprawienie wyglądu i proporcji nosa, uwydatniając harmonię rysów twarzy i poprawiając samoocenę.

Korekta uszu

Korekta odstających uszu jest dla wielu pacjentów zabiegiem, warunkującym dobre samopoczucie.

Lifting twarzy i szyi

Lifting twarzy i szyi to zabieg, którego wykonanie przywraca pacjentom młodszy, atrakcyjniejszy wygląd.

Podniesienie wargi górnej

Zabieg podniesienia wargi górnej ma na celu jej skrócenie w wymiarze pionowym, co zmniejsza jej wysokość i bardziej odsłania górne zęby.

Operacja przegrody nosa

Operacja przegrody nosa (septoplastyka) ma na celu poprawę drożności nosa i komfortu oddychania przez nos.

Kontakt

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami informujemy, że treści zamieszczone na stronie drozdowski.clinic są skierowane wyłącznie do profesjonalistów w dziedzinie wyrobów medycznych

Potwierdź status profesjonalisty.

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami informujemy, że treści zamieszczone na stronie sudetiamed.pl są skierowane wyłącznie do profesjonalistów w dziedzinie wyrobów medycznych tj. osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi oraz ich pracowników i współpracowników. Jeśli chcesz przejść na stronę, potwierdź swój status: