UWAGA! Już otwarte, zapraszamy!

Operacja przegrody nosa (septoplastyka)

Operacja przegrody nosa

Najważniejsze informacje

CZAS TRWANIA ZABIEGU 40 - 90 minut
POBYT W KLINICE 1 dzień
REKONWALESCENCJA Tamponada nosa zostaje utrzymana przez ok. 4 doby po zabiegu operacyjnym. W okresie tym pacjent może odczuwać niewielkie dolegliwości bólowe, wymagające leków przeciwbólowych. Po usunięciu tamponady nos wymaga pielęgnacji z powodu możliwego zalegania wydzieliny w nosie. Pielęgnacja ta jest dokonywana samodzielnie przez pacjenta w domu. Nie wskazane jest również uprawianie sportu w okresie ok. 2 tygodni po operacji.
WYMAGANE BADANIA badanie krwi (morfologia,APTT, PT, INR, próby wątrobowe i nerkowe,wirusologia, TSH, grupa krwi), w wybranych przypadkach - TK nosa i zatok przynosowych
ZNIECZULENIE Miejscowe
CENA od 10 000 zł

DLACZEGO KOREKTA NOSA JEST WAŻNA?

Operacja przegrody nosa (septoplastyka) ma na celu poprawę drożności nosa i komfortu oddychania przez nos. Daje również możliwość dokładnej oceny nosa za miejscem skrzywienia w trakcie badań laryngologicznych, jak również poprawia naturalny spływ wydzieliny z zatok obocznych nosa, ograniczając tym samym częstość zapaleń zatok.

Czasami, w zależności od stanu błony śluzowej nosa i małżowin nosowych, zasadne bywa wykonanie jednoczasowo chirurgii małżowin nosowych, aby uzyskać optymalny komfort oddychania przez nos.

Operacja przegrody nosa
Co powinieneś wiedzieć?

1. Przygotowanie do operacji

  • Wykonaj badania zalecone przez lekarza, niezbędne w procesie kwalifikacji do zabiegu.
  • Zastosuj się do zaleceń lekarza odnośnie zażywanych na stałe leków.
  • Przed zabiegiem poinformuj lekarza o aktualnej infekcji. Jest ona bezwzględnym przeciwwskazaniem do zabiegu.
  • W przypadku przyjmowania aspiryny lub innych leków mających wpływ na krzepliwość krwi poinformuj lekarza w czasie kwalifikacji, aby ustalić optymalny sposób leczenia.
  • Stosowanie kropli sterydowych do nosa w postaci aerozolu stwarza ryzyko większego odsetka powikłań w czasie zabiegu plastyki przegrody nosa – poinformuj o tym fakcie lekarza w czasie kwalifikacji, aby ustalić optymalny sposób leczenia.

2. Zabieg

Zabieg plastyki przegrody nosa wykonuje się zazwyczaj w znieczuleniu ogólnym. Cięcie wykonywane jest w przedsionku nosa, dzięki temu pozostaje niewidoczne. Zabieg polega, w zależności od wskazań oraz typu skrzywienia, na korekcji części chrzęstnej oraz – w wybranych przypadkach – kostnej przegrody nosa - tak, aby uzyskać względną symetrię obu jam nosa. Zabieg kończy się zszyciem wykonanego cięcia oraz obustronną stabilizacją przegrody w postaci setonów nasączonych maścią lub za pomocą płytek silikonowych.
Czas trwania zabiegu: ok. 40 – 90 minut
Ostateczny wynik operacji odczuwalny jest zazwyczaj po ok. 4-6 tygodniach.

3. Przeciwwskazania do zabiegu plastyki przegrody nosa:

  • ostre zapalenie błony śluzowej nosa
  • ciężkie schorzenia ogólne
  • nasilone zmiany zanikowe błony śluzowej nosa

4. Ryzyko i możliwe powikłania pooperacyjne

Decyzja o operacji przegrody nosa jest kwestią indywidualną. Musisz ocenić, czy w tym przypadku zabieg spełni Twoje oczekiwania i czy w pełni akceptujesz możliwe ryzyko i potencjalne komplikacje. Pamiętaj, że każda operacja jest obciążona ryzykiem powikłań.

Zarezerwuj wizytę teraz

Plastyka powiek górnych i dolnych

Korekta powiek górnych i dolnych może dostarczyć naszym pacjentom dużo pozytywnych doznań mimo, iż zabiegi te są stosunkowo krótkie.

Podniesienie brwi

Podniesienie brwi to zabieg, którego wykonanie może dostarczyć naszym pacjentom dużo pozytywnych doznań. Jest on jednym z krótszych i można go wykonać kilkoma technikami operacyjnymi.

Korekcja nosa

Korekta nosa (rhinoplastyka) ma na celu poprawienie wyglądu i proporcji nosa, uwydatniając harmonię rysów twarzy i poprawiając samoocenę.

Operacja przegrody nosa

Operacja przegrody nosa (septoplastyka) ma na celu poprawę drożności nosa i komfortu oddychania przez nos.

Korekta uszu

Korekta odstających uszu jest dla wielu pacjentów zabiegiem, warunkującym dobre samopoczucie.

Lifting twarzy i szyi

Lifting twarzy i szyi to zabieg, którego wykonanie przywraca pacjentom młodszy, atrakcyjniejszy wygląd.

Podniesienie wargi górnej

Zabieg podniesienia wargi górnej ma na celu jej skrócenie w wymiarze pionowym, co zmniejsza jej wysokość i bardziej odsłania górne zęby.

Piezo – ultradźwiękowa plastyka nosa

Ta innowacyjna technologia pozwala na precyzję i kontrolę wymaganą do zmiany wyglądu nosa w mniej agresywny sposób. Wykorzystuje wibracje ultradźwiękowe do precyzyjnego, delikatnego cięcia i przekształcania kości.

Chirurgia plastyczna - Cennik

Kontakt

Piersi

Plastyka piersi,
Powiększanie piersi,
Redukcja piersi,
Rekonstrukcja piersi

Twarz

Lifting twarzy,
Korekcja nosa,
Plastyka powiek,
Lifting brwi

Ciało

Plastyka brzucha,
ud i ramion,
liposukcja,
plazma argonowa

Zarezerwuj wizytę teraz

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami informujemy, że treści zamieszczone na stronie drozdowski.clinic są skierowane wyłącznie do profesjonalistów w dziedzinie wyrobów medycznych

Potwierdź status profesjonalisty.

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami informujemy, że treści zamieszczone na stronie sudetiamed.pl są skierowane wyłącznie do profesjonalistów w dziedzinie wyrobów medycznych tj. osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi oraz ich pracowników i współpracowników. Jeśli chcesz przejść na stronę, potwierdź swój status: