UWAGA! Już otwarte, zapraszamy!

LIFTING TWARZY I SZYI

Lifting twarzy i szyi

Najważniejsze informacje

CZAS TRWANIA ZABIEGU 3-4 godziny
POBYT W KLINICE 1-2 dni
REKONWALESCENCJA Po zabiegu na twarz założony jest opatrunek uciskowy przypominający kask motocyklowy. W pierwszej dobie po zabiegu usuwa się sączki lub dreny usuwające nadmiar krwi i chłonki z tkanki podskórnej. Zgodnie z zaleceniami chirurga plastyka, szwy skórne z poszczególnych ran usuwa się w 4,7 i 9 dobie po zabiegu. Przez pierwsze cztery tygodnie po wykonaniu operacji zalecane jest zwracanie na siebie szczególnej uwagi. Pomimo braku objawów świadczących o niedawnym zabiegu, należy unikać skrajnych warunków atmosferycznych (niskich i wysokich temperatur), nadmiernego wysiłku fizycznego oraz solarium i sauny. Aby umożliwić szybkie gojenie się, zalecany jest spokój i wypoczynek.
WYMAGANE BADANIA badanie krwi (morfologia,APTT, PT, INR, próby wątrobowe i nerkowe,wirusologia, TSH, grupa krwi)
ZNIECZULENIE Ogólne/ miejscowe
CENA od 25 000 zł

LIFTING TWARZY I SZYI

Lifting twarzy (facelift) to zabieg, którego wykonanie przywraca pacjentom młodszy, bardziej atrakcyjny wygląd. Po wykonaniu zabiegu wyraz twarzy ulega pozytywnej metamorfozie, podobnie jak samopoczucie pacjenta. Czasy, w jakich żyjemy, wymuszają wręcz na nas zachowanie wiecznej młodości. Młody wygląd jest nieocenionym sprzymierzeńcem w aktywności zawodowej, ponieważ kojarzy się z pełnią sił zarówno fizycznych, jak intelektualnych. Sprawia, że jesteśmy postrzegani jako osoby energiczne, atrakcyjne i optymistycznie nastawione do życia.

OZNAKI STARZENIA SIĘ

Jedną z oznak starzenia jest nadmiar tkanki skórnej, objawiający się opadaniem policzków, kącików ust oraz niekorzystną zmianą owalu twarzy. W takich przypadkach wykonanie liftingu twarzy pozwala znacząco odświeżyć wygląd. Lifting twarzy nie tylko przywraca naszym pacjentom młodszy, atrakcyjny wygląd – sprawia także, że mogą się oni doświadczyć prawdziwej przemiany wewnętrznej – poczuć się bardziej pewnymi siebie i młodszymi, bez obciążenia w postaci kompleksu wieku.

JAK DŁUGO UTRZYMUJE SIĘ EFEKT PO ZABIEGU?

Lifting twarzy jest jednym z najtrudniejszych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej, musi więc być wykonany ze szczególną precyzją. Nacięcie skóry wykonuje się powyżej małżowiny usznej w obszarze skóry owłosionej skroni, następnie w dół przed uchem i za małżowiną uszną do góry, a następnie poprzecznie do owłosionej skóry okolicy potylicznej. Dalej uwalnia się skórę na całym policzku i, w zależności od potrzeb, także na szyi.

Nieodłącznym elementem zabiegu jest wypreparowanie i podciągnięcie systemu powięziowo - mięśniowego twarzy (SMAS), w obrębie szyi napina się mięsień szeroki szyi. Powyższe manewry chirurgiczne poprawiają napięcie skóry twarzy i szyi oraz powodują przywrócenie prawidłowego rozkładu objętości twarzy i szyi, redukcji ulega nadmiar skóry i zmarszczki statyczne. Na koniec zabiegu wycina się nadmiar skóry i zakłada się dreny lub sączki dla kontroli krwawienia. Uzyskany w ten sposób efekt zabiegu jest długotrwały.

DLACZEGO LIFTING TWARZY JEST WAŻNY?

Wykonanie zabiegu ma z reguły niezwykle pozytywny wpływ na psychikę pacjentów. Dzięki efektom liftingu czują się młodziej. Pozbawieni kompleksu wieku pacjenci zyskują więcej optymizmu, co powoduje, że są odbierani przez otoczenie jako osoby młodsze niż wskazuje metryka, otwarte i sympatyczne. Zdarza się, że rezultatem pomyślnie przeprowadzonego liftingu jest wzrost poczucia pewności siebie i przebojowości, co skutkuje sukcesami na polu zawodowym oraz podejmowaniem wyzwań życiowych, które wcześniej wydawały się zbyt trudne do udźwignięcia.

Zarezerwuj wizytę teraz

CHIRURGIA PLASTYCZNA TWARZY

Plastyka powiek górnych i dolnych

Korekta powiek górnych i dolnych może dostarczyć naszym pacjentom dużo pozytywnych doznań mimo, iż zabiegi te są stosunkowo krótkie.

Podniesienie brwi

Podniesienie brwi to zabieg, którego wykonanie może dostarczyć naszym pacjentom dużo pozytywnych doznań. Jest on jednym z krótszych i można go wykonać kilkoma technikami operacyjnymi.

Korekcja nosa

Korekta nosa (rhinoplastyka) ma na celu poprawienie wyglądu i proporcji nosa, uwydatniając harmonię rysów twarzy i poprawiając samoocenę.

Operacja przegrody nosa

Operacja przegrody nosa (septoplastyka) ma na celu poprawę drożności nosa i komfortu oddychania przez nos.

Korekta uszu

Korekta odstających uszu jest dla wielu pacjentów zabiegiem, warunkującym dobre samopoczucie.

Lifting twarzy i szyi

Lifting twarzy i szyi to zabieg, którego wykonanie przywraca pacjentom młodszy, atrakcyjniejszy wygląd.

Podniesienie wargi górnej

Zabieg podniesienia wargi górnej ma na celu jej skrócenie w wymiarze pionowym, co zmniejsza jej wysokość i bardziej odsłania górne zęby.

Piezo – ultradźwiękowa plastyka nosa

Ta innowacyjna technologia pozwala na precyzję i kontrolę wymaganą do zmiany wyglądu nosa w mniej agresywny sposób. Wykorzystuje wibracje ultradźwiękowe do precyzyjnego, delikatnego cięcia i przekształcania kości.

Piersi

Plastyka piersi,
Powiększanie piersi,
Redukcja piersi,
Rekonstrukcja piersi

Twarz

Lifting twarzy,
Korekcja nosa,
Plastyka powiek,
Lifting brwi

Ciało

Plastyka brzucha,
ud i ramion,
liposukcja,
plazma argonowa

Chirurgia plastyczna - Cennik

Kontakt

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami informujemy, że treści zamieszczone na stronie drozdowski.clinic są skierowane wyłącznie do profesjonalistów w dziedzinie wyrobów medycznych

Potwierdź status profesjonalisty.

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami informujemy, że treści zamieszczone na stronie sudetiamed.pl są skierowane wyłącznie do profesjonalistów w dziedzinie wyrobów medycznych tj. osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi oraz ich pracowników i współpracowników. Jeśli chcesz przejść na stronę, potwierdź swój status: