CZAS TRWANIA ZABIEGU | 1-2 godziny |
POBYT W KLINICE | ambulatoryjnie |
REKONWALESCENCJA | W pierwszych czterech tygodniach zalecane jest zwracanie szczególnej uwagi na swój stan zdrowia, nawet w przypadku braku objawów, świadczących o niedawnym zabiegu. Należy unikać skrajnych warunków atmosferycznych, przeciągów oraz nadmiernego forsowania się. Zalecany jest spokój, aby umożliwić szybkie gojenie. Należy również unikać nasłonecznienia, solarium i sauny. W zależności od zaleceń chirurga plastyka, szwy usuwa się po 10-12 dniach od daty zabiegu. W wybranych przypadkach (zwłaszcza u dzieci) stosuje się szwy rozpuszczalne. Po zabiegu bardzo ważne jest noszenie opaski uciskowej (24 godziny na dobę przez pierwszy miesiąc, nastepnie na noc przez kolejne 2 miesiące), która zapobiega wtórnemu odkształceniu małżowin usznych. Więcej informacji na temat dalszego indywidualnego postępowania każdy pacjent otrzymuje przy wypisie z kliniki. |
WYMAGANE BADANIA | badanie krwi (morfologia,APTT, PT, INR, próby wątrobowe i nerkowe,wirusologia, TSH). |
ZNIECZULENIE | Miejscowe |
CENA | od 6000 zł. |
Korekta odstających małżowin usznych jest popularnym zabiegiem chirurgii plastycznej. Odstające małżowiny uszne, chociaż nie są problemem natury zdrowotnej, mogą wiązać się z powstawaniem kompleksów, które mogą utrudniać codzienne funkcjonowanie. Zabieg korekcji odstających małżowin usznych jest krótki i polega na wykonaniu odpowiedniego nacięcia za małżowiną uszną, tak, aby odsłonić chrząstkę.
Po odpowiednim jej ścieńczeniu jest ona odpowiednio wymodelowana, a następnie zakładane są szwy. Bardzo ważne jest odpowiednie wymodelowanie chrząstki, aby od przodu była półokrągła i bez śladów zagięć, dzięki czemu nie wzbudza podejrzeń o zabieg korekcyjny ucha. Pod koniec operacji zakłada się szwy za uchem w miejscu nacięcia i zakłada opatrunek uciskowy. Po10-12 dniach usuwa się szwy niewchłanialne.
Efekt wykonanego zabiegu pozostaje na całe życie. Uatrakcyjniony wygląd oraz usunięta przyczyna kompleksów może sprawić, że pacjenci poczują się pewniejsi siebie oraz bardziej otwarci. Krótki czas trwania zabiegu, brak potrzeby hospitalizacji, bezbolesny przebieg zabiegu oraz szybki powrót do normalnego funkcjonowania powodują, że zabieg ten wykonywany jest bardzo często nie tylko u osób dorosłych, ale również u młodzieży i dzieci.
W przypadku osób przyjeżdżających z odległych rejonów kraju oraz z zagranicy, konsultacja przedzabiegowa, kwalifikująca pacjentów do zabiegu, powinna zostać przeprowadzona nie później niż na dzień przed zaplanowanym zabiegiem.
W trakcie konsultacji pacjent powinien zadać pytania na tematy, które go nurtowały oraz budziły niepokój względem planowanej operacji.
Specjalista chirurg plastyk, który będzie wykonywał zabieg, w sposób drobiazgowy omawia szczegóły planowanego zabiegu, uzgadnia i zaznacza zakres operacji oraz omawia technikę operacyjną. Jeśli pacjent jest obciążony dolegliwościami zdrowotnymi lub jeśli jest w trakcie przyjmowania leków, musi o tym poinformować chirurga plastyka.
W trakcie konsultacji pacjent informowany jest również o niebezpieczeństwach, związanych z wykonaniem zabiegu.
Tak jak przy każdym zabiegu, istnieje możliwość infekcji, krwawienia, powstania blizn lub krwiaków i obrzęków. Przez dłuższy czas może utrzymywać się brak czucia w operowanej okolicy. Specyficznym dla tego zabiegu powikłaniem jest nawrót odstawania małżowin usznych. Niewielka asymetria małżowin nie jest traktowana jako powikłanie i jest dopuszczalna po zabiegu. W razie wątpliwości mogą Państwo porozmawiać z naszym chirurgiem.
W pierwszych czterech tygodniach zalecane jest zwracanie szczególnej uwagi na swój stan zdrowia, nawet w przypadku braku objawów, świadczących o niedawnym zabiegu. Należy unikać skrajnych warunków atmosferycznych, przeciągów oraz nadmiernego forsowania się. Zalecany jest spokój, aby umożliwić szybkie gojenie. Należy również unikać nasłonecznienia, solarium i sauny. W zależności od zaleceń chirurga plastyka, szwy usuwa się po 10-12 dniach od daty zabiegu.
W wybranych przypadkach (zwłaszcza u dzieci) stosuje się szwy rozpuszczalne. Po zabiegu bardzo ważne jest noszenie opaski uciskowej (24 godziny na dobę przez pierwszy miesiąc, następnie na noc przez kolejne 2 miesiące), która zapobiega wtórnemu odkształceniu małżowin usznych. Więcej informacji na temat dalszego indywidualnego postępowania każdy pacjent otrzymuje przy wypisie z kliniki.
Informujemy, iż z racji na to, że każdy pacjent jest traktowany indywidualnie i poszczególne przypadki różnią się między sobą, niektóre punkty niniejszych zaleceń pooperacyjnych mogą być inne aniżeli te, które pacjent otrzyma od swojego lekarza prowadzącego w klinice.
Korekta powiek górnych i dolnych może dostarczyć naszym pacjentom dużo pozytywnych doznań mimo, iż zabiegi te są stosunkowo krótkie.
Podniesienie brwi to zabieg, którego wykonanie może dostarczyć naszym pacjentom dużo pozytywnych doznań. Jest on jednym z krótszych i można go wykonać kilkoma technikami operacyjnymi.
Korekta nosa (rhinoplastyka) ma na celu poprawienie wyglądu i proporcji nosa, uwydatniając harmonię rysów twarzy i poprawiając samoocenę.
Operacja przegrody nosa (septoplastyka) ma na celu poprawę drożności nosa i komfortu oddychania przez nos.
Lifting twarzy i szyi to zabieg, którego wykonanie przywraca pacjentom młodszy, atrakcyjniejszy wygląd.
Zabieg podniesienia wargi górnej ma na celu jej skrócenie w wymiarze pionowym, co zmniejsza jej wysokość i bardziej odsłania górne zęby.
Ta innowacyjna technologia pozwala na precyzję i kontrolę wymaganą do zmiany wyglądu nosa w mniej agresywny sposób. Wykorzystuje wibracje ultradźwiękowe do precyzyjnego, delikatnego cięcia i przekształcania kości.
Witamy w Sudetia Med - prywatnym centrum medycznym i kosmetologicznym w Kłodzku ze specjalistami chirurgii plastycznej, dyplomowanymi lekarzami medycyny estetycznej, dermatologii, diabetologii, chirurgii onkologicznej i kosmetologami.
Zgodnie z obowiązującymi regulacjami informujemy, że treści zamieszczone na stronie sudetiamed.pl są skierowane wyłącznie do profesjonalistów w dziedzinie wyrobów medycznych tj. osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi oraz ich pracowników i współpracowników. Jeśli chcesz przejść na stronę, potwierdź swój status: