UWAGA! Już otwarte, zapraszamy!

IMPLANTY PIERSI


Rodzaje Implantów
Co powinnaś wiedzieć?

1. Implanty piersiowe - różnice

Obecnie na rynku istnieje wiele implantów piersiowych, różniących się od siebie wzajemnie kształtem, rodzajem wypełnienia, profilem i innymi czynnikami. Tak bogata oferta wynika stąd, że zabiegi powiększania biustu należą do najczęściej wykonywanych operacji plastycznych na świecie.

Bez względu na różnice parametrów, każdy implant piersiowy jest zbudowany z zewnętrznej torebki (pokrycia) wykonanej z polimeryzowanej gumy silikonowej, gwarantującej jego sprężystość i wytrzymałość. Dla większego bezpieczeństwa torebka ma jeszcze jedną, wewnętrzną warstwę, zapewniającą odporność na rozerwanie i zapobiegającą przenikaniu cząsteczek z wnętrza implantu do organizmu pacjentki. Tyle jeśli chodzi o cechy wspólne implantów. Reszta ich budowy opiera się na różnicach.

1. Rozróżnienie pod względem powierzchni

Powierzchnia implantu może być gładka lub teksturowana albo nawet pokryta tytanową powłoką.

  • implanty o powierzchni gładkiej .
  • powierzchnia teksturowana ma zapewnić implantowi wrażenie „aksamitności” w dotyku. Ze względu na to, że powierzchnia nie jest idealnie gładka, implant lepiej zrasta się z piersią i nie zmienia swojego miejsca położenia. Użycie tych implantów często bywa kojarzone ze zmniejszonym ryzykiem przykurczu torebki włóknistej, która jest najczęściej spotykanym powikłaniem po augmentacji.

2. Rozróżnienie pod względem rodzaju wypełnienia

Rozróżnienie pod względem rodzaju wypełnienia: Od czasu, gdy implanty wypełnione silikonem ciekłym przeszły do historii chirurgii plastycznej, wyróżniamy 3 rodzaje wypełnienia implantów piersiowych:

  • silikon spoisty – najpopularniejszy rodzaj wypełnienia, uważany za najlepiej imitujący strukturę gruczołu piersiowego. Spoistość cząsteczkowa żelu silikonowego umożliwia zachowanie kształtu implantu, obniża ryzyko przepuszczenia mikrocząsteczek silikonu przez torebkę i zapobiega wyciekaniu silikonu w przypadku ewentualnego rozerwania osłonki.
  • roztwór soli fizjologicznej – zaletą zastosowania implantu z tym wypełniaczem jest przede wszystkim to, że wymaga minimalnego cięcia chirurgicznego. Najpierw bowiem wkłada się implant, a potem napełnia się go roztworem soli fizjologicznej.
  • ekspandery Bakera – implanty w wypełnieniem łączonym. Wszczepienie tych implantów polega na tym, że do piersi pacjentki za pomocą niewielkiego nacięcia wprowadza się implant wypełniony częściowo żelem silikonowym, a po umieszczeniu go w docelowym miejscu, dopełnia się go roztworem soli fizjologicznej.

4. Podział według profilu

Profil (projekcja) implantu jest miarą jak daleko, czyli na ile centymetrów pierś zostanie wypchnięta do przodu. Pozwala to bardziej precyzyjnie dopasować implant do poszczególnej Pacjentki. Na początku rozwoju tej dziedziny chirurgii plastycznej implanty były wymiarowane tylko ze względu na ich objętość, przy użyciu miary centymetrów sześciennych. Taki sposób dobierania implantu sprawdzał się tylko w przypadku niewielkiego procenta pacjentek. W innych – pozostawiał wiele do życzenia. Najczęstszymi problemami były:

  • implanty położone zbyt blisko lub zbyt daleko siebie;
  • implanty pozostawiające nienaturalne załamanie w okolicy pachy
  • implanty zbyt szerokie lub zbyt wąskie w stosunku do naturalnej piersi pacjentki
  • implanty, które były dobrze dopasowane ze względu na szerokość klatki piersiowej, ale nie dające oczekiwanego „wypchnięcia” piersi ku przodowi.

Obecnie wyróżniamy następujące profile implantów:
  • Profil niski (Low) – idealny dla kobiet o szerokiej klatce piersiowej, które jednak nie chcą mieć zbyt dużego powiększenia
  • Profil średni (Moderate)
  • Profil wysoki (High) i Profil bardzo wysoki (Ultra lub Extra High) – przeznaczony dla kobiet o stosunkowo wąskich klatkach piersiowych, oczekujących znaczącego rezultatu zabiegu

5. Szwy

Po operacji powiększenia biustu zakładane są szwy, które należy usunąć 8 dni po operacji, chyba że lekarz zastosował szwy rozpuszczalne. Zastosowanie po operacji powiększania piersi rozpuszczalnych szwów, to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza dla pacjentów z zagranicy, którzy mogą mieć problem z umówieniem się na wizytę do swojego lekarza.

Rodzaj zakładanych szwów jest kwestią indywidualną, omawianą z pacjentem podczas konsultacji.

UWAGA! Wieloletnie badania i ekspertyzy specjalistów dowodzą, iż implanty piersiowe NIE MAJĄ wpływu na rozwój chorób autoimmunologicznych i innych.

Umiejscowienie implantów

W zależności od kształtu piersi pacjentki oraz jej oczekiwań względem rezultatu operacji powiększenia piersi, implanty mogą być umiejscowione pod mięśniem piersiowym, pod gruczołem piersiowym (na mięśniu piersiowym) lub częściowo pod mięśniem z dolną częścią implantu pod gruczołem (technika Dual Plane).

Cięcie na wprowadzenie protezy

Implantacja może się odbywać poprzez cięcie w fałdzie podpiersiowym lub w otoczce. Obecnie preferuje się dostęp z fałdu podpiersiowego z uwagi na redukcję ryzyka wystąpienia przykurczu torebki włóknistej wokół implantu.
Implanty mogą być także wprowadzane przez cięcie pod pachą lub w pępku, jednak z przyczyn medycznych metody te nie są praktykowane w naszej placówce.

CHIRURGIA PLASTYCZNA PIERSI

Operacja powiększenia biustu

Powiększenie piersi to zabieg, który pomaga kobietom zwiększyć rozmiar swojego biustu.

Podniesienie biustu

Podniesienie biustu jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet, które chcą poprawić kształt swojego biustu po ciąży lub z wiekiem.

Zmniejszenie biustu

Redukcja piersi jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet, które chcą zmniejszyć rozmiar swojego biustu ze względu na problemy zdrowotne lub estetyczne.

Ginekomastia

Ginekomastia to zaburzenie, które powoduje powiększenie piersi u mężczyzn.

Kontakt

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami informujemy, że treści zamieszczone na stronie drozdowski.clinic są skierowane wyłącznie do profesjonalistów w dziedzinie wyrobów medycznych

Potwierdź status profesjonalisty.

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami informujemy, że treści zamieszczone na stronie sudetiamed.pl są skierowane wyłącznie do profesjonalistów w dziedzinie wyrobów medycznych tj. osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi oraz ich pracowników i współpracowników. Jeśli chcesz przejść na stronę, potwierdź swój status: