Laserowe zamykanie naczynek

Laserowe zamykanie naczynek

Najważniejsze informacje

CZAS TRWANIA ZABIEGU do 30 min
POBYT W KLINICE Ambulatoryjnie
REKONWALESCENCJA Rekonwalescencja po laserowym zabiegu na naczynka zazwyczaj polega na kilku dniach obrzęku i zaczerwienienia skóry, które stopniowo ustępują. Pełne efekty, takie jak zniknięcie naczynek, mogą wymagać kilku sesji zabiegowych, a pacjenci powinni unikać ekspozycji na słońce oraz stosować odpowiedne kremy przeciwsłoneczne w okresie rekonwalescencji, zgodnie z zaleceniami lekarza.
WYMAGANE BADANIA Przed przystąpieniem do zabiegu laserowego na naczynka skóry, zazwyczaj zaleca się konsultację z dermatologiem lub lekarzem medycyny estetycznej. Podczas konsultacji specjalista oceni stan skóry pacjenta oraz określi, czy jest odpowiednim kandydatem do tego rodzaju zabiegu. W wybranych przypadkach bardzo istotne jest, aby przed zabiegiem ocenić charakter leczonej zmiany, w tym wykluczyć w badaniu dermatoskopowym czy nie mamy do czynienia ze zmianą wykazującą cechy niepokoju onkologicznego.
ZNIECZULENIE Zabieg charakteryzuje się niewielkimi dolegliwościami bólowymi, zazwyczaj nie wymaga znieczulenia.
CENA Cena zabiegu laserowego na naczynka skóry może znacznie się różnić w zależności od kilku czynników, takich jak lokalizacja, rozmiar obszaru do leczenia, oraz rodzaj laseru używanego w zabiegu. Ceny zaczynają się od 300 zł.

To musisz wiedzieć o Laserowym zamykaniu naczynek

Rozszerzone naczynka na twarzy czy nogach mogą stanowić źródło kompleksów dla wielu osób. Z pomocą w takiej sytuacji przychodzi medycyna estetyczna, oferując ich laserową obliterację, czyli zamknięcie. Zabieg jest niemal bezbolesny i w żaden sposób nie ogranicza podejmowania aktywności zarówno zawodowej jak i fizycznej. Kto jest potencjalnym kandydatem do poddania się laserowemu zamykaniu naczynek? Zabieg dedykowany jest osobom, które pragną pozbyć się teleangiektazji – potocznie nazywanych „pajączkami”. Pajączki nalezą do najczęstszych zaburzeń żylnych. Problem pajączków dotyczy obu płci, jednak znacznie bardziej są do niego predysponowane kobiety. Laserowe zamykanie naczynek jest także wykorzystywane w leczeniu wrodzonych malformacji naczyniowych czy innych zmian naczyniowych.

1. Przygotowanie do zabiegu

Zabiegowi zamykania naczynek laserem najlepiej poddawać się w sezonie jesienno-zimowo-wiosennym, ze względu na najmniejsze ryzyko opalenia skóry poddawanej zabiegowi co stanowi przeciwwskazanie do jego przeprowadzenia. Zaleca się odstawienie retinoidów na co najmniej miesiąc przed poddaniem się zabiegowi zamykania naczynek laserem, a także zażywania preparatów i kosmetyków na bazie witaminy C. Ponadto konieczne jest zrezygnowanie z takich zabiegów z zakresu kosmetologii estetycznej jak mikrodermoabrazja czy głęboki peeling. Na tydzień przed zabiegiem należy odstawić preparaty, w których składzie znajdują się substancje takie jak dziurawiec, nagietka czy inne zioła mające potencjał fotouczulający.

2. Przebieg zabiegu

W naszej klinice stosujemy jeden z najnowocześniejszych laserów medycznych – hybrydowy laser wykorzystujący dwie długości fali: pochodzącą z lasera aleksandrytowego 755mm oraz z Neodymowo-yagowego - 1064nm.

Za jego pomocą możliwe jest zamykanie naczyń o średnicy nawet do 4mm. Ponieważ zabieg z wykorzystaniem tego lasera jest bezbolesny nie stosuje się żadnych kremów znieczulających, których użycie jest nie tylko pozbawione wskazań, ale także mogłoby znacząco utrudnić przeprowadzenie zabiegu z powodu przyczynienia się do obkurczenia naczyń krążenia skórnego. W czasie jednej sesji można poddać zabiegowi obszar skóry o powierzchni odpowiadającej wielkości dłoni pacjenta.

Zabieg trwa do 30min. Jak zostało wyżej wyjaśnione, zabieg nie wywołuje wrażeń bólowych, natomiast w trakcie jego wykonywania może być odczuwane pieczenie, szczypanie czy kłucie, które to wrażenia jednak ze względu na doprowadzenie źródła chłodnego powietrza przez specjalną końcówkę, nie są uporczywe.

Mechanizm działania opiera się na zasadzie selektywnej fototermolizy - podgrzewaniu hemoglobiny, powodującej wykrzepienie krwi obecnej w rozszerzonych naczyniach, co finalnie powoduje obkurczenie naczynek bez uszkadzania skóry. Po zabiegu aplikowany jest specjalny, regenerujący preparat mający na celu redukcję podrażnień. W przypadku naczyń o niewielkiej średnicy, skuteczność w ich zamknięciu j osiąga 100% już po jednym zabiegu. W przypadku naczynek o większej średnicy, które kwalifikują się do obliteracji laserowej może być konieczne odbycie serii zabiegów, wykonywanych w odstępie 6 tygodni.

3. Zalecenia po zabiegu

Ze względu na niską inwazyjność laserowego zamykania naczynek, bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych aktywności. Zaleca się zrezygnowanie ze stosowania makijażu w okresie pierwszych 24h od momentu jego przeprowadzenia, a także stosowanie przez 7 następnych dni preparatu wspomagającego regenerację skóry.

Przez ten czas nie należy się także opalać, zażywać gorących kąpieli, a także przeprowadzać intensywnych treningów i korzystać z sauny. Wskazane jest natomiast stosowanie fotoprotekcji w postaci filtra SPF50.

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być lekko obrzęknięta i zaczerwieniona. W późniejszym etapie mogą pojawić się strupki, które odpadną po kilku dniach samoistnie, bez pozostawienia przebarwień i blizn.

4. Wskazania

  • Naczyniaki płaskie
  • Popękane naczynka
  • Punkty rubinowe
  • Rumień na twarzy
  • Skóra naczyniowa
  • Trądzik różowaty
  • Wrodzone malformacje naczyniowe

5. Przeciwwskazania

  • Ciąża
  • Świeża opalenizna
  • Stosowanie samoopalacza
  • Leki przeciwkrzepliwe
  • Aktywne zmiany chorobowe skóry
  • Padaczka
  • Aktywna choroba nowotworowa
  • Wszczepiony rozrusznik serca
  • Skłonności do powstawania bliznowców
  • Bielactwo
  • Podrażnienie skóry w miejscu zabiegu
  • Stosowanie środków fotouczulających
  • Nosicielstwo HIV
  • Deficyty odporności, w tym AIDS

Laserowe zamykanie naczynek - kiedy efekty?

W przypadku naczyń o niewielkiej średnicy, efekty zamknięcia są niemal 100% widoczne już po jednym zabiegu.
W przypadku naczynek o większej średnicy, które kwalifikują się do zabiegu obliteracji laserowej, mogą wymagać serii zabiegów wykonywanych w odstępie 6 tygodni.

Umów się telefonicznie

Medycyna estetyczna

Przeszczep włosów

Sudetia Med Ideal Health & Beauty specjalizuje się w metodzie FUE, gwarantując precyzję i jak najwyższą jakość.

Wypełniacze

Zastosowanie wypełniaczy tj kwas hialuronowy daje natychmiastowe rezultaty, sprawiając, że skóra nabiera młodszego i bardziej odświeżonego wyglądu.

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe z krwi pacjenta to skuteczny zabieg w medycynie estetycznej i innych dziedzinach, przyspieszający gojenie, regenerację i redukcję oznak starzenia skóry.

Mezoterapia

Mezoterapia to doskonały prezent dla skóry, szczególnie w przypadku suchej, zmęczonej cery, przebarwień, zmian potrądzikowych, cellulitu i wiotczenia skóry.

Powiększanie ust

Zabieg powiększania ust za pomocą kwasu hialuronowego to skuteczny sposób na uzyskanie pięknych, zdrowych i doskonale podkreślonych ust.

Botox

Botox to najpopularniejsza metoda redukcji oznak starzenia, działająca przez hamowanie uwalniania acetylocholiny, która kontroluje skurcze mięśni twarzy.

Lip lift

Lip lift, czyli chirurgiczny zabieg, który trwale poprawia proporcje ust i dolnej części twarzy. Wykorzystuje małe cięcie pod nosem lub wewnątrz nosa, pozostawiając niezauważalną bliznę po gojeniu się.

Zarezerwuj wizytę teraz

Kontakt

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami informujemy, że treści zamieszczone na stronie drozdowski.clinic są skierowane wyłącznie do profesjonalistów w dziedzinie wyrobów medycznych

Potwierdź status profesjonalisty.

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami informujemy, że treści zamieszczone na stronie sudetiamed.pl są skierowane wyłącznie do profesjonalistów w dziedzinie wyrobów medycznych tj. osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi oraz ich pracowników i współpracowników. Jeśli chcesz przejść na stronę, potwierdź swój status: